Video: Sicíliu zasiahlo zemetrasenie, medzi ľuďmi vyvolalo paniku

zemetrasenie, Taliansko
Foto: ilustračné, Corrado Amitrano/ANSA via AP.

BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Pri zemetrasení s magnitúdom 4,8, ktoré v stredu ráno otriaslo talianskym ostrovom Sicília, utrpelo zranenia najmenej 28 ľudí. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na talianske úrady. Desať ľudí previezli do nemocnice s ľahkými zraneniami, ktoré utrpeli v dôsledku padajúcich trosiek.

Zemetrasenie udrelo v stredu o 3:19 a jeho epicentrum sa nachádzalo blízko obce Viagrande. Bol to ďalší z desiatok otrasov, ktoré na ostrove udreli po tom, čo v pondelok začala tamojšia sopka Etna chrliť lávu a popol.

Zemetrasenie spôsobilo škody na niekoľkých budovách. V obci Fleri museli evakuovať 80-ročného muža z jeho domu a otrasy poškodili aj tamojší kostol.

Talianske médiá informovali, že zemetrasenie vyvolalo medzi miestnymi obyvateľmi paniku a mnohí vybehli na ulicu. Budovy sa údajne triasli aj v meste Catania. Už skôr sopečný popol pokryl obce v okolí sopky a pre jej činnosť dočasne zastavili aj prevádzku letiska v Catanii. Ľuďom žijúcim na úbočí Etny úrady odporučili, aby odtiaľ rýchlo odišli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom