Gonzalo Higuain, Milan Škriniar
Milan Škriniar (vľavo) v drese Interu Miláno sa snaží zablokovať strelecký pokus kanoniera Gonzala Higuaina z milánskeho AC počas zápasu 9. kola Serie A. Miláno, 21. október 208. Foto: SITA/AP.

RÍM 21. októbra (WebNoviny.sk) – Lazio Rím v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2018/2019 zvíťazilo na trávniku Parmy 2:0. Hostia o triumfe rozhodli až v závere stretnutia, v 80. min premenil pokutový kop Ciro Immobile a v nadstavenom čase uzavrel skóre stretnutia Joaquín Correa.

Fiorentina nepotvrdila úlohu favorita v dueli s Cagliari, keď doma len remizovala 1:1. „Fialky“ síce poslal do vedenia po hodine hry Jordan Veretout premeneným pokutovým kopom, ale o desať minút neskôr vyrovnal Leonardo Pavoletti. Slovák Dávid Hancko odsedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov.

Naopak, kompletných deväťdesiat minút strávil na ihrisku ďalší reprezentant Milan Škriniar v drese Interu Miláno, ktoré v mestskom derby zdolalo AC 1:0. Jediný gól dosiahol v nadstavenom čase druhého dejstva Argentínčan Mauro Icardi.

Serie A – 9. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Frosinone – Empoli 3:3 (1:1)
Góly: 8. Silvestre (vlastný), 52. a 63. Ciofani (prvý z pok. kopu) – 32. Zajc, 48. Silvestre, 79. Ucan
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov

Bologna – FC Turín 2:2 (0:1)
Góly: 59. Santander, 77. Calabresi – 14. Iago Falque, 54. Baselli

Chievo Verona – Atalanta 1:5 (0:2)
Góly: 83. Birsa (z pok. kopu) – 28., 50. a 52. Iličič, 25. De Roon, 72. Gosens, ČK: 40. Barba (Chievo) po druhej ŽK

Parma – Lazio Rím 0:2 (0:0)
Gól: 81. Immobile (z pok. kopu), 90.+ Correa

Fiorentina – Cagliari 1:1 (0:0)
Góly: 60. Veretout (z pok. kopu) – 70. Pavoletti