Alexis Sánchez
Hráč Arsenalu Alexis Sánchez v súboji s Matthewom Upsonom z Leicesteru City počas utorňajšieho zápasu 25. kola Premier League. Londýn, 10. február 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v utorkovom zápase 25. kola anglickej Premier League pred vlastnými fanúšikmi nad Leicesterom 2:1.

Favorit sa s posledným tímom tabuľky natrápil a do konca bojoval o trojbodový zápis. Arsenal viedol po prvom polčase gólom Koscielneho a Walcotta 2:0, v 62. minúte skorigoval hosťujúci Kramarič. „Kanonieri“ sa prebojovali na priebežné štvrté miesto tabuľky pred Manchester United.

Utorkový domáci zápas zvládli aj hráči tímu FC Liverpool, keď v súboji s londýnskym Tottenhamom Hotspur triumfovali 3:2. Víťazný gól strelil v 83. minúte kontroverzný Mario Balotelli svojim prvým presným zásahom za „The Reds“ v Premier League. Za gólmanom súpera skončila až jeho 48. strela na bránku.

Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel absolvoval celý duel a v 40. minúte dostal žltú kartu.

FC Liverpool – Tottenham 3:2 (1:1)

Góly: 14. Markovič, 53. Gerrard (z pok. kopu), 83. Balotelli – 26. Kane, 62. Dembelé