Lionel Messi
Strelecký pokus Lionela Messiho v zápase G-skupiny Ligy majstrov, v ktorom Barcelona porazila Spartak Moskva 3:2. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Skupinová fáza Ligy majstrov pokračovala po utorňajších zápasoch v skupinách A – D aj v stredu. Na programe bolo osem stretnutí v skupinách E – H.

Prvý zápas v skupinovej fáze Ligy majstrov odohrala aj Barcelona. Proti Spartaku Moskva to však „blaugranas“ nemali vôbec ľahké.

Katalánsky veľkoklub musela podobne ako v utorok Real Madrid zachrániť najväčšia hviezda tímu.

„Bielemu baletu“ zabezpečil tri body Cristiano Ronaldo, víťazstvo pre Barcu zariadil Argentínčan Lionel Messi.

Futbalisti Barcelony začali zápas výborne. Už v 14. minúte ich poslal do vedenia Cristian Tello, ktorý sa na hranici pokutového územia krásne uvoľnil a presnou strelou k ľavej tyčke prekonal brankára Spartaka Moskva Dikaňa.

O 15 minút neskôr však zaskočil Víctora Valdésa domáci obranca Dani Alves, ktorý si neštastne tečoval loptu do vlastnej brány.

B Vs S 3-2 by futbolsapiens

Cristian Tello
Barcelona

Barcelona bola v celom zápase strelecky atkívnejšia. Na bránu hostí vyslali zverenci Tita Vilanovu šesť striel, kým Spartak iba dve.

Práve jedna z týchto dvoch striel skončila v domácej bráne.

V 58. minúte sa po prihrávke Aidena McGeadyho okolo brániaceho Adriana prehnal Rômulo, ktorý presnou strelou k pravej tyčke prekonal Valdésa.

Katalánsky veľkoklub má v ťažkých a vyrovnaných zápasoch veľkú výhodu. V zostave má „žolíka“, ktorý vie „udrieť“ v správny čas.

Treba však povedať, že v tomto zápase barcelonskej „10“ výrazne pomohli k presným zásahom spoluhráči.

V 71. minúte ťažil Lionel Messi z krásnej prihrávky od strelca úvodného gólu Barcelony Tella, ktorý sa zbavil brániaceho McGeadyho a loptu ako na podnose ponúkol práve Argentínčanovi. Ten nemal problém presne zakončiť a vyrovnať na 2:2.

Miláčik domácich tribún strelil svoj druhý gól v zápase už o deväť minút neskôr. Po centri striedajúceho Alexisa Sáncheza sa „zavesil“ do vzduchu, hlavičkou poslal loptu do siete a zabezpečil pre Barcelonu dôležité úvodné víťazstvo v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Hostia boli po zápase sklamaní. „Boli sme blízko k víťazstvu, ale vedeli sme, že Barcelona bude mať šance. Tie prišli v druhom polčase a oni ich aj premenili,“ zhodnotil zápas na Nou Campe pre internetovú stránku uefa.com stredopoliar Spartaka Moskva Aiden McGeady. Jeho spoluhráč Kirill Kombarov dodal: „Messi je dôvod, prečo má Barca tri body.“

Okrem Messiho bol hrdinom stretnutia aj Cristian Tello. Strelec úvodného gólu bol rád, že mu dal tréner Vilanova dôveru a zaradil ho do základnej zostavy.

Barcelonská „37“, ktorá „zariadila“ prihrávkou aj vyrovnávajúci gól na 2:2 pre uefa.com dodala. „Bolo dôležité začať skupinu domácim víťazstvom, Spartak bol veľmi ťažký súper. Hostia výborne bránili a v protiútokoch boli extrémne nebezpeční. Akonáhle sme strelili druhý gól, boli sme späť v zápase a spravodlivo sme zvíťazili. Teraz sa musíme snažiť nadviazať na túto výhru aj vo víkendom stretnutí Primera División.“

Výsledok: G-skupina

FC Barcelona (Šp.) – Spartak Moskva (Rus.) 3:2 (1:1)

Góly: 71. a 80. Messi, 14. C. Tello – 29. Dani Alves (vlastný), 59. Rômulo, rozhodoval: Mažič (Srb.)

FC Barcelona: Víctor Valdés – Dani Alves (64. A. Sánchez), G. Piqué (12. A. Song), Mascherano, Adriano Correja – Fábregas, S. Busquets, Xavi Hernández – Pedro Rodríguez, Messi, C. Tello (74. D. Villa)

Spartak Moskva: Dikaň – K. Kombarov (46. Makejev), M. Suchý, Insaurralde, D. Kombarov – McGeady, Källström (78. Jurado), Rômulo, Rafael Carioca, Ari (83. Dzjuba) – Emenike