Slovan_khl_hokej
Útočník Dinama Moskva Leo Komarov skončil v zápase so Slovanom aj v bránke Jaroslava Janusa. Foto: dynamo.ru

MOSKVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava odohrali v KHL svoj predposledný zápas v tomto kalendárnom roku. Na ľade obhajcu Gagarinovho pohára a momentálneho lídra celej ligy dokázali bodovať, keď prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch.

Bratislavčania odohrali s Dinamom Moskva vyrovnaný duel a hneď v úvode náročného záveru roka v Ruska bodovali.

Slovan, ktorý absolvoval samostatné nájazdy aj v predchádzajúcich troch stretnutiach, má v tabuľke KHL na svojom konte 56 bodov z 37 zápasov a v Západnej konferencii mu patrí 5. priečka. Zverenci Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v piatok 28. decembra o 16.30 h v Petrohrade proti SKA.

VÝSLEDOK:

Dinamo Moskva – HC Slovan Bratislava 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

09:15 – 0:1 Bartovič (Sekera) – presilová hra

15:24 – 1:1 Ovečkin (Gorochov, Komarov) – presilová hra

Samostatné nájazdy:

1. séria: Bližňák (gól) – Gynge (gól)

2. séria: Lipiansky (gól) – Kvapil (gól)

3. séria: Vondrka (nedal) – Cvetkov (nedal)

4. séria: Gynge (gól) – Lipiansky (nedal)

Vylúčenia:

05:56 Denis Kokarev (Dinamo) – 5 min. + DKZ (vrazanie na mantinel)

14:52 Andrej Sekera (Slovan) – 2 min. (držanie)

17:31 Iľja Gorochov (Dinamo) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

31:59 (Dinamo) – 2 min. (veľa hráčov na ľadovej ploche)

36:42 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

38:29 Milan Kytnár (Slovan) – 2 min. (sekanie)

56:10 Ľubomír Višňovský (Slovan) – 2 min. (sekanie)

strely na bránu: 34:27, vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Kadirov, Gašilov .- Pronskich, Maitak, 3500 divákov

Dinamo: Jeriomenko – Graňák, Gorochov, Soloviov, F. Novák, D. Višnevskij, Bojkov, Akišin – Komarov, Nicklas Bäckström, Ovečkin – Gynge, Kvapil, Gorovikov – Soin, Tolpeko, Kňazev – Cvetkov, Volkov, Kokarev

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Sersen, Štajnoch, Sekera, J. Tabaček, od 21. Trška – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – Kudrna, Preisinger, Ölvecký.

Hlas: (zdroj: hcslovan.sk)

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Podali sme veľmi dobrý, odvážny a kvalitný výkon v obrane. Aj napriek tomu, že sme v prvej tretine prišli o dvoch obrancov základnej zostavy, podarilo sa nám streliť vedúci gól. Aj keď Dinamo bolo ofenzívnejšie a útočnejšie, vždy sme organizáciou, taktickým myslením a včasným zásahom znemožnili streliť súperovi druhý gól. Vyrovnanú partiu sme vydržali aj v predlžení a nájazdoch, kde však boli domáci strelci úspešnejší.“

Slovan podal v Moskve obetavý a kolektívny výkon. Vďaka skvelému Janusovi a pozornej hre v obrane držal s favoritom krok. V 10. min išiel do vedenia, keď pri presilovke Jeriomenko vyrazil Sekerovu strelu pred Bartoviča a ten si bekhendom v páde vychutnal gólmana Dinama.

Domáci vyrovnali o šesť minút neskôr tiež v početnej výhode, Janus ešte stačil zlikvidovať strelu Komarova zblízka, ale na puk po pokuse Ovečkina z ostrého uhla po viacerých tečoch si už nesiahol – 1:1.

Moskovčania mali celý zápas prevahu, Slovan sa spoliehal na brejky. Bratislavčanom už v prvej tretine vypadli zo zostavy obrancovia Martin Štajnoch a Ján Tabaček a preťažená defenzíva mala v závere plno práce. Janus však opäť potvrdil, prečo je klubovou jednotkou, a svoj tím podržal. Záver tretej tretiny a predĺženie odohral Slovan na štyroch obrancov, gól však neinkasoval a rozhodli až samostatné nájazdy. V nich vybojoval bod navyše pre Moskovčanov Richard Gynge. Dinamo neprehralo doma zápas od 26. novembra, keď na jeho ľade uspel Atlant Mytišči.

Slovan tak nevrátil tomuto súperovi prehru z vypredanej Slovnaft aréne, kde v dramatickom zápase tiež neuspel.

V drese moskovského tímu sa v stredu predstavili aj ruská megahviezda Alexander Ovečkin, ďalší hráč z NHL, švédsky útočník Nicklas Bäckström a aj slovenský obranca Dominik Graňák.

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej SekeraĽubomír VišňovskýMartin ŠtajnochMilan KytnárNicklas Bäckström