Slovan - Sibir 2:1 po sam. nájazdoch
Sprava: Libor Hudáček, Miroslav Šatan a Branko Radivojevič zo Slovana oslavujú Šatanov gól počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy medzi HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk. Bratislava, 13. január 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

KAZAŇ 22. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali svoj záverečný trip v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Na ľade Ak Bars Kazaň dokázali získať po prehre 1:2 po samostatných nájazdoch bod.

V stretnutí chudobnom na góly sa domáci ujali vedenia v 10. min zásluhou Jegora Milovzorova. O vyrovnanie sa v druhej tretine postaral Miroslav Šatan, ktorý v 32. min zoči-voči brankárovi Konstantinovi Barulinovi rutinérskou kľučkou poľahky zasunul puk za jeho chrbát.

Keďže do konca riadneho hracieho času už gól nepadol, duel vyústil do predĺženia. Ani v ňom sa však nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich sa dvakrát presadil český kanonier v službách Kazane Jakub Petružálek, v drese „belasých“ bol úspešný iba kapitán Milan Bartovič.

Všetky výsledky stredajších zápasov KHL si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

S tímom z metropoly Tatarstanu „belasí“ počas svojho účinkovania v KHL ešte v riadnom hracom čase neprehrali. V tejto sezóne ho na domácom ľade porazili 2:1 po predĺžení. Vo vlaňajšom ročníku KHL museli o víťazovi dvakrát rozhodnúť samostatné nájazdy, v oboch prípadoch sa takisto tešili Slovanisti. (3:2 – doma, 3:2 – vonku).

Slovan sa v zápase musel zaobísť bez svojho elitného kanoniera Michala Vondrku. V porovnaní s nedeľňajším stretnutím s najslabším tímom súťaže (2:3) tréner Rostislav Čada urobil niekoľko zmien v zostave.

Viac o zostave Slovana sa dočítate —–> v tomto článku.

„Belasí“ majú v tabuľke Západnej konferencie 57 bodov, od ôsmej priečky znamenajúcej postup do play-off delí bratislavský klub 12 bodov. Ďalší zápas na tomto tripe odohrá Slovan o dva dni, kedy sa predstaví na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, potom ho čaká Viťaz Podoľsk (26. januára) a nakoniec bude jeho súperom obhajca Gagarinovho pohára (28. januára).

VÝSLEDOK:

Ak Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

09:13 – 1:0 J. Milovzorov (J. Petružálek)

31:56 – 1:1 M. Šatan (L. Hudáček, J. Sigalet)

Samostatné nájazdy:

1. séria: D. Golubev (nedal) – M. Bartovič (gól)

2. séria: J. Milovzorov (nedal) – M. Šatan (nedal)

3. séria: J. Petružálek (gól) – B. Radivojevič (nedal)

4. séria: M. Bartovič (nedal) – J. Petružálek (gól)

Vylúčenia:

11:15 Grigorij Panin (Ak Bars) – 2 min. (hákovanie)

13:33 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

16:31 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

17:59 (Slovan) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

37:36 Tomáš Mikúš (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

40:35 Branko Radivojevič (Slovan) – 2 min. (držanie)

44:50 Mário Bližnák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

56:38 Arťom Lukojanov (Ak Bars) – 2 min. (podrazenie)

57:57 Kiriľ Petrov (Ak Bars) – 2+2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 22:25, vylúčenia: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Karabanov, Zacharov – Koršak, Černyšev

Ak Bars: Barulin – Kornejev, Nikulin, Heshka, J. Medvedev, Belov, Jarullin, Panin – Lukojanov, Tereščenko, K. Petrov – Stapleton, Burmistrov, Varnakov – Golubev, Svitov, Obuchov – Milovzorov, Tkačev, Petružálek

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bližňák, Ölvecký – T. Mikúš, A. Šťastný, Bakoš – M. Daňo

Hlas

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „Odohrali sme veľmi dobrý zápas – najmä z hľadiska obrany. Silnému súperovi sme dovolili dostať sa do minima šancí, rovnako sme veľmi dobre ubránili všetky naše oslabenia. V záverečnej tretine sme mali vyloženú šancu a boli bližšie k víťazstvu. Zápas napokon rozhodol až v nájazdoch strelecky dobre disponovaný Petružálek.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýBranko RadivojevičJakub PetružálekJuraj MikušMário BližňákMilan BartovičMiroslav ŠatanRostislav Čada