Dinamo - Slovan 3:2 po predĺžení
Súboj obrancu "belasých" Michala Sersena (88) s útočníkom Dinama Moskva Alexejom Sopinom pred brankárom Branislavom Konrádom počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru

Program štvrťfinále konferencie: Dinamo – Slovan

Prvé dve stretnutia štvrťfinále Západnej konferencie medzi Dinamom a Slovanom boli na programe v stredu 20. a vo štvrtok 21. februára v Moskve. V Bratislave obaja súperi nastúpia v nedeľu 24. a v pondelok 25. februára. Ak po štyroch dueloch nebude známi postupujúci (hrá sa na 4 víťazstvá), nasledovať budú ďalšie zápasy – piaty v Moskve vo štvrtok 28. februára, prípadný šiesty v sobotu 2. marca v Bratislave. rozhodujúci siedmy opäť v Moskve v pondelok 4. marca.

Slovan v základnej časti Dinamo neporazil

Hokejisti Slovana Bratislava odohrali s Dinamom Moskva v základnej časti KHL dva zápasy. V bratislavskej Slovnaft aréne sa obe mužstvá predstavili 7. októbra. Tento duel bol napínavý a dramatický. Fanúšikovia videli aj hviezdneho Alexandra Ovečkina, ktorý strelil jeden gól a pripísal si na svoje konto aj prihrávku. Dvoma presnými zásahmi ho zatienil Miroslav Šatan. Zverenci trénera Rostislava Čadu však prehrali 2:3.

Odveta v metropole Ruska bola na programe 26. decembra. „Belasí“ na moskovskom ľade bojovali, brankár Jaroslav Janus pridal „čarovné“ zákroky a tak sa mohli radovať z bodu, pretože prehrali až po samostatných nájazdoch. Aj v tomto zápase sa strelecky presadil kanonier Alexander Ovečkin.

MOSKVA 21. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom druhom zápase play-off na ľade obhajcu Gagarinovho pohára 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 72. minúte Alexej Sopin.

Stav série je tak je 2:0 pre Dinamo Moskva, pretože „belasým“ nevyšiel ani stredajší úvodný duel vo vyraďovacej časti, keď v Lužnikách prehrali hladko 1:5.

Tréner Rostislav Čada urobil oproti premiérovému zápasu Slovana v play-off niekoľko zmien v zostave.

Tou najväčšou bola výmena na brankárskom poste – Jaroslava Janusa nahradil Branislav Konrád, ktorý naposledy chytal v zápase proti Donbassu Doneck.

V defenzíve nastupoval Ivan Švarný po boku Tomáša Mojžíša.

Útočník Mário Bližňák sa posunul do elitnej formácie k Michalovi Vondrkovi a Michelovi Miklíkovi.

V druhom útoku hral na pozícii centra Juraj Mikúš, na krídlach mal Milana Bartoviča a Romana Kukumberga. Zmenila sa aj tretia útočná trojica. Milana Kytnára, ktorý bol v stredu trikrát na trestnej lavici, nahradil Marek Svatoš.

Ostatné výsledky a zostrihy štvrtkových zápasov play-off KHL, v ktorých sa presadili aj slovenskí hokejisti, si môžete pozrieť TU.

Obrazom: Druhý zápas play-off medzi Dinamom Moskva a Slovanom Bratislava

Súboj útočníka Dinama Moskva Mareka Kvapila (91) s útočníkom "belasých" Máriom Bližňákom (55) počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Súboj obranca Dinama Moskva Filipa Nováka s kapitánom "belasých" Ján Lipianskym za bránkou Alexandra Jeriomenka počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Útočník "belasých" Mário Bližňák (55) sa snaží zabrániť v zakončení útočníkovi Dinama Moskva Alexejovi Cvetkovi pred brankárom Branislavom Konrádom počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru
Brankár Dinama Moskva Alexander Jeriomenko počas druhého zápasu play-off KHL, v ktorom obhajca Gagarinovho pohára porazil Slovan 3:2 po predĺžení. Foto: facebook.com/dynamo.ru

.

VÝSLEDOK – štvrťfinále play-off Západnej konferencie – druhý zápas:

Dinamo Moskva – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

(stav série 2:0 – hrá sa na 4 víťazstvá)

01:14 – 1:0 J. Petružálek

25:56 – 1:1 M. Bližňák (M. Vondrka) – oslabenie

30:20 – 1:2 R. Kukumberg (M. Štajnoch) – presilová hra

32:50 – 2:2 A. Sopin (K. Kasiančuk, K. Gorovikov)

71:48 – 3:2 A. Sopin (K. Kasiančuk)

Vylúčenia:

15:28 Ján Lipiansky (Slovan) – 2 min. (držanie)

21:23 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

24:04 Marek Svatoš (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

29:30 Konstantin Gorovikov (Dinamo) – 2 min. (hákovanie)

45:12 Marek Kvapil (Dinamo) – 2 min. (sekanie)

50:55 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 35:24, vylúčenia: 2:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Kulakov, Romasko – Aľošin, Ivanov, 5252 divákov

Dinamo: Jeriomenko – Graňák, Novak, Derľuk, Soloviov, Gorochov, Mironov, Barancev – Soin, Babenko, Koňkov – Cvetkov, Kokarev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasiančuk – Mosaľov, Kvapil, Lukin

Slovan: Konrád – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Švarný, V. Mihálik, Štajnoch – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg – L. Hudáček, Lipiansky, Svatoš – T. Mikúš, Ölvecký, Daňo

Rovnako ako v stredu aj úvod štvrtkového stretnutia patril obhajcovi Gagarinovho pohára.

V 3. min namieril do pravého horného rohu Jakub Petružálek – 1:0. Pre českého útočníka to bol už tretí presný zásah proti Slovanu za sebou, tie predchádzajúce strelil v tretej tretine prvého merania síl.

Brankárovi „belasých“ Branislavovi Konrádovi v 7. min pomohla žŕdka po zakončení Kokareva. Hráči Dinama mali viac z hry, boli aktívnejší, ale nájazd Soina sa neskončil gólom.

Domáci potom nepotrestali ani vylúčenie Lipianskeho, ktorý zohrieval trestnú lavicu za držanie. V závere prvého dejstva sa nepresadil ani Kasiančuk, jeho pokus zneškodnil Konrád.

Zverenci trénera Rostislava Čadu začali lepšie druhú tretinu. Útočník Bartovič to skúsil, ale bez úspechu. Potom však zbytočne oslabil hosťujúci tím Juraj Mikúš.

Hokejisti Dinama sa dostali do pásma, no Gorochov a Kvapil neskórovali. Konrád sa vyznamenal po príležitostiach Koňkova a Soloviova, bránku „belasých“ pri vylúčení Svatoša ohrozil aj slovenský reprezentant v drese moskovského tímu Dominik Graňák.

Pre domácich však v ich presilovke prišiel šok: Vondrka získal puk, prihral pred bránku, kde v 26. min výborne zasiahol Bližňák – 1:1.

Vyrovnávajúci gól povzbudil hráčov Slovana a onedlho sa tešili aj z druhého gólu v sieti Jeriomenka.

V polovici zápasu dostal Gorovikov dve minúty za hákovanie a presilovku využil v 31. min Kukumberg, ktorý predtým zakombinoval so Štajnochom – 1:2.

Bratislavský tím sa dlho netešil z vedenia. V 33. min sa na dva razy presadil Aleksej Sopin, ktorý však zakončoval do prázdnej bránky. Predtým totiž zrazil obranca Slovana Mihálik brankára Konráda, ten už nemohol zasiahnuť – 2:2.

„Belasí“ mohli odchádzať do kabín na druhú prestávku spokojnejší, no Svatošovi odskočil puk a neskóroval ani Michel Miklík. Na druhej strane pokus Cvetkova zlikvidoval Konrád.

V 45. min odišiel na lavicu hanby Kvapil, ale Slovan nedokázal zužitkovať na ľade početnú prevahu.

Odpovedať sa snažili Gorovikov, Mironov i Koňkov, tiež bez efektu. Dinamo nevyužilo presilovku pri vylúčení Štajnocha.

Hostia bojovali, v 55. min zakončoval Daňo a o chvíľu neskôr aj Bartovič, domáci brankár Jeriomenko bol pripravený. Rovnako odolal pri záverečnom nápore moskovského tímu aj Konrád, a tak sa štvrtkový duel v Lužnikách posunul do predĺženia.

Predĺženie

Prvú príležitosť v nadstavenom čase nevyužil Bartovič, neuspel ani Soin. V 68. min mohol rozhodnúť Bartovič, ale po strele Mihálika a zásahu Jeriomenka „neprepasíroval“ puk do bránky súpera. Rozuzlenie dramatického súboja priniesla 72. min – a tešili sa domáci. Strelec dňa Alexej Sopin napriahol a jeho strela skončila v hosťujúcej bránke – 3:2. Favorizované Dinamo napokon dotiahlo aj tento druhý duel do víťazného konca.

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan): „Odohrali sme podstatne lepší zápas ako včera. Boli sme domácim vyrovnaným súperom vo všetkých herných činnostiach. Jeden gól sme strelili v oslabení, jeden v presilovke. Rozhodla kuriózna situácia v predĺžení, kde náš brániaci hráč zlomil hokejku a obmedzila sa mu tak možnosť bránenia. To súper využil a strelil rozhodujúci gól.“

Milan Bartovič (útočník Slovana, zdroj: TV Markíza): „Toto je cesta, ktorou sa musíme prezentovať v play-off. Vidíme, že sa s Dinamom dá hrať vyrovnaný zápas. Domov sme si chceli odniesť jedno víťazstvo.“

Viac k osobe Branislav KonrádDominik GraňákIvan ŠvarnýJakub PetružálekJán LipianskyJaroslav JanusJuraj MikušMarek SvatošMário BližňákMartin ŠtajnochMichel MiklíkMiroslav ŠatanRostislav Čada