HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad
Útočník Slovana Bratislava Andrej Šťastný bráni Jimmieho Ericssona z SKA Petrohrad pred brankárom 'belasých' Johanom Backlundom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava 22. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava vo svojom predposlednom zápase v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili nad Petrohradom 5:2. Najlepšími hráčmi duelu boli Patrick Thoresen a Johan Backlund.

Ostatné výsledky nedeľňajších zápasov KHL nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU.

Pre oba tímy to bol štvrtý vzájomný súboj v tejto sezóne. Prvé dva boli jasnou záležitosťou SKA – v októbri v Ľadovom paláci vyhral 7:2 a na Druhý sviatok vianočný v Slovnaft Arene 6:1. Koncom januára dokázali „belasí“ zvíťaziť na ľade súpera 2:1 po sam. nájazdoch.

Bratislavčania nastúpili len so štrnástimi korčuliarmi (Lunter sedel na striedačke, pozn.), no pozorne bránili a sami sa dostávali do šancí. Skóre duelu otvoril v presilovke L. Hudáček, gólovú poistku pridal Tičar a tretí gól Slovana strelil V. Mihálik.

Za hostí skorigoval z trestného strieľania Thoresen. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 59. minúte pri power-play najproduktívnejší hráč Slovana L. Nagy a dve sekundy pred koncom pridal piaty gól domácich Baranka.

Obrazom: Slovan vyhral nad Petrohradom 5:2

„Belasí“ nedeľňajším triumfom prerušili sedemzápasovú sériu prehier. Zaujímavosťou je, že ju začali práve koncom januára po triumfe v Petrohrade (2:1 po sam. nájazdoch). V roku 2015 vyhrali zo 17 duelov okrem dvoch triumfov s Petrohradom už iba v Jaroslavli (2:0).

V akej súťaži by ste najradšej videli hrať HC Slovan budúci rok?

Slovan má na konte 62 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí posledná priečka. Ďalši zápas odohrá v utorok, kedy hostí „žolíkov“ z Helsínk. Bude to ich posledný v tomto ročníku a zrejme aj derniéra v KHL. Petrohrad je na Západe druhý a po zápase v Bratislave ho budú čakať súboje o Gagarinov pohár.

Obrazom: Slovan prehral v decembri s Petrohradom 1:6

Výsledok:
HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

17:11 – 1:0 L. Hudáček (M. Murley) – presilová hra

27:29 – 2:0 R. Tičar (C. Barker, L. Nagy)

43:28 – 3:0 V. Mihálik (L. Hudáček, M. Bartovič)

47:20 – 3:1 P. Thoresen – trestné strieľanie

56:27 – 3:2 R. Červenka (I. Kovaľčuk)

58:37 – 4:2 L. Nagy (M. Murley, J. Brejčák) – gól do prázdnej bránky

59:58 – 5:2 I. Baranka – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:

04:48 (Slovan) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

14:43 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (krosček)

17:01 Maxim Čudinov (SKA) – 2 min. (seknutie)

22:05 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

38:26 Vadim Šipačov (SKA) – 2 min. (seknutie)

47:20 Vladimír Mihálik (Slovan) – (držanie) – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

54:10 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 22:35, vylúčenia: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Sergejev – Balodis, Birin (všetci Rus.), 9954 divákov

Slovan: Backlund – Sersen, Baranka, J. Brejčák, Barker, V. Mihálik – Jeglič, Tičar, L. Nagy – L. Hudáček, Murley, Bartovič – Netík, A. Šťastný, Dominik Rehák

SKA: Koskinen – Rukavišnikov, N. Belov, Alexandrov, Kutejkin, Čudinov, Chafizulin, Judin, Jermakov – Červenka, J. Eriksson, Kovaľčuk – Ketov, Šipačov, Dadonov – Thoresen, Maartensson, V. Tichonov – Ponikarovskij, Chochriakov, Burdasov

Prvá tretina patrila favorizovaným hosťom, no Slovan pozorne bránil a brankár Backlund predviedol niekoľko výborných zákrokov. Hostia neskórovali ani v dvoch presilovkách, no v 18. minúte sa to podarilo domácim. Vylúčenie Čudinova potrestal už po desiatich sekundách L. Hudáček, ktorý za Koskinena poslal odrazenú strelu Murleyho – 1:0.

Hneď v úvode druhej časti sa „belasí“ dostali do prečíslenia, no po prihrávke L. Nagya netrafil odkrytú bránku súpera Tičar. Slovinský útočník svoje zaváhanie odčinil v 28. minúte, keď tečoval pokus obrancu Barkera od modrej čiary – 2:0. Bratislavčania aj v druhej dvadsaťminútovke dobre bránili a hráči SKA nemali veľa šancí na skórovanie.

Tretí gól Slovana pridal v 44. minúte obranca V. Mihálik, ktorého pekne našiel L. Hudáček a vysoký bek mieril presne – 3:0. Mihálik o štyri minúty neskôr fauloval Thoresena a nórsky reprezentant z trestného strieľania skorigoval –3:1.

V 54. minúte získal Petrohrad výhodu presilovky a tréneri hostí sa rozhodli pre hru bez brankára, no skóre sa nemenilo. Ruský tím znížil na rozdiel jedného gól až v 57. minúte, do streleckej listiny sa zapísal Čech Červenka po prihrávke Kovaľčuka – 3:2.

Na 4:2 upravil v 59. minúte pri power-play súpera L. Nagy a dve sekundy pred treťou sirénou stanovil na konečných 5:2 Baranka.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Je krásne, že sme konečne vyhrali, je to príjemný pocit. Takto sme mali hrať počas celej sezóny. Podali sme vyrovnaný výkon, dobre zahrali všetci hráči. Prajem tímu SKA veľa šťastia v play-off.“

Viačeslav Bykov (tréner SKA): „Gratulujem súperovi k zaslúženému triumfu, mali viac chuti po troch bodoch. Prejavili na ľade viac emócii. U nás sa už tešíme na play-off.“

Libor Hudáček (útočník Slovana): „Je to naozaj pekné, že sme sa na konci sezóny dali dokopy a vyhrali takýto duel. Chlapci nás asi trochu podcenili a to sa nevypláca. Dali sme prvý gól, proti takému súperovi je lepšie viesť. Potom už môžeme kaziť hru a čakať na naše protiútoky, ktoré nám dnes konečne vyšli. Sme radi, že sme im mohli uštedriť takúto trpkú prehru, tréner im isto niečo pekné povie v šatni.“

Ivan Baranka (obranca Slovana): „Sme radi, že sme tento duel vyhrali pred krásnou kulisou. Diváci si našli cestu na štadión a zaslúžili si to. Zdolali sme ich druhýkrát po sebe, možno sme na nich špecialisti, ale oni sú v play-off a my nie.“

Viac k osobe Ivan BarankaJohan BacklundMichal SersenPetri MatikainenTomáš NetíkVadim ŠipačovVladimír Mihálik