Slovan - Atlant 1:2 po sam. nájazdoch
Brankár Slovana Jaroslav Janus a hráč Mytišči Igor Radulov počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 9. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Atlantom Mytišči 1:2 po samostatných nájazdoch.

Slovan viedol presilovkovým gólom kapitána Bartoviča z 10. min, na ktorý o dve minúty neskôr odpovedal Batyršin. V zostávajúcom priebehu riadneho hracieho času ani v predĺžení už gól nepadol a v nájazdooch rozhodol o triumfe hostí I. Radulov. Najlepšími hráčmi duelu boli Milan Bartovič a Konstantin Koľcov.

Obrazom: Zápas „belasých“ proti Atlantu Mytišči

Zľava: Hráč Slovana Milan Bartovič a hráč Mytišči Alexej Petrov a brankár Mytišči Stanislav Galimov počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 9. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Zľava: Hráči Slovana Milan Bartovič, Miroslav Šatan a Vladimír Mihalik počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 9. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Maskot Slovana Harvy počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 9. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Slovana Ján Brejčák a brankár Slovana Jaroslav Janus počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 9. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Pre „belasých“ je to prvá prehra s týmto súperom počas ich účinkovania v KHL, pretože v tejto sezóne ho na jeho ľade zásluhou gólu Juraja Mikúša tesne porazili 1:0 a vo vlaňajšom ročníku tiež dvakrát zvíťazili – 3:2 (doma) a 2:0 (vonku).

Pondelňajšie stretnuei bolo pre Slovanistov posledným zo štvorzápasovej decembrovej domácej série. V predchádzajúcich troch stretnutiach dvakrát zvíťazili (Lokomotiv Jaroslavľ – 5:3, Severstaľ Čerepovec – 3:2) a raz prehrali po samostatných nájazdoch (SKA Petrohrad).

Nasledujúci zápas odohrajú zverenci trénera Rostislava Čadu v piatok na ľade CSKA Moskva a v nedeľu ich čaká v Prahe derby proti Levu. Oba súboja majú úvodné buly o 16:00, Slovan figuruje v tabuľke Západnej konferencie na 13. mieste, keď v 34 dueloch nazbierali 41 bodov.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

09:13 – 1:0 M. Bartovič (L. Hudáček, V. Mihálik) – presilová hra

11:58 – 1:1 R. Batyršin (M. Gluchov, Konst. Koľcov)

Samostatné nájazdy:

1. séria: J. Trubačov (nedal) – M. Šatan (nedal)

2. séria: Konst. Koľcov (nedal) – M. Vondrka (nedal)

3. séria: I. Radulov (gól) – L. Hudáček (nedal)

Vylúčenia:

07:42 Maxim Velikov (Atlant) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

13:28 Jevgenij Arťuchin (Atlant) – 2 min. (sekanie)

17:55 Juha-Pekka Haataja (Atlant) – 2 min. (podrazenie)

21:42 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (sekanie)

23:21 (Slovan) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

27:04 Jevgenij Arťuchin (Atlant) – 2 min. (hrubosť)

27:04 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

30:17 Nikita Sošnikov (Atlant) – 5 min. + DKZ (úder do hlavy a krku)

32:09 Alexej Petrov (Atlant) – 2 min. (sekanie)

33:27 Milan Bartovič (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

35:24 Branko Radivojevič (Slovan) – 2 min. (držanie)

37:27 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (krosček)

42:46 Tomáš Matoušek (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

53:48 Konstantin Koľcov (Atlant) – 2+2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 39:19, vylúčenia: 7:7 na 2 min., navyše 31. N. Sošnikov (Atlant) – 5 min. + trest do konca zápasu za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Škoula, Sersen, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček – Daňo, Matoušek, M. Bakoš

Atlant: Galimov – Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, A. Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov – Gluchov, Kablukov, Konstantin Koľcov – Haataja, Engqvist, Michnov – Arťuchin, Trubačov, I. Radulov – Sošnikov, Kadejkin, Šmeľov

I. tretina

Prvú vážnejšiu šancu mal v 4. min Vondrka, ale s jeho pokusom z ľavého kruhu si poradil gólman Galimov.

V závere 8. min unikal domáci kapitán Bartovič, ktorého nedovolene zastavil Velikov a v presilovke otvoril skóre práve Bartovič, keď do bránky súpera usmernil strelu L. Hudáčka – 1:0.

Vzápätí mohli skórovať aj Daňo a A. Šťastný, no Galimov tentokrát nezaváhal.

V 12. min prenikol do útočného pásma hosťujúci Batyršin a nečakanou strelou prekonal Janusa – 1:1.

Potom sa do brejku dostal I. Radulov, no gólman Slovana si s jeho nájazdom poradil. Slovan bol v úvodnom dejstve strelecky aktívnejší (13:4), ale z tejto prevahy vyťažili len jeden gól.

II. tretina

Na začiatku druhej tretiny Bartovič trafil spoza kruhu len do lapačky Galimova. Hostia potom mali krátku presilovku o dvoch korčuliarov, v ktorej si nevypracovali šancu.

Neskôr sa do seba pustili J. Brejčák s Arťuchinom a obaja si odsedeli kompletný dvojminútový trest. V polovici duelu trafil A. Šťastný žŕdku bránky Atlantu.

Slovan potom hral dlhú päťminútovú presilovku, počas nej mal celé dve minúty výhodu o dvoch korčuliarov, ale skóre sa nemenilo.

Ešte pred druhou sirénou sa museli domáci brániť trom presilovkám súpera, ale Janus aj s pomocou obrancov neinkasoval.

III. tretina

V úvode tretej časti preveril Janusovu pozornosť Michnov a na opačnej strane vyskúšal Galimova od modrej čiary obranca Škoula.

Gól mal na hokejke v 51. min I. Radulov, no domáci brankár si poradil. V záverečnej desaťminútovke Slovan nevyužil štvorminútovú početnú výhodu, najviac zaujala strela Sersena do lapačky Galimova, či neúspešný brejk Šmeľova.

Predĺženie a sam. nájazdy

Duel dospel do predĺženia, v ktorom síce mali viac šancí hostia, ale nepodarilo sa im prekonať Janusa. V nájazdoch roozhodol o triumfe hostí I. Radulov – 1:2.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Bol to štvrtý ťažký domáci duel v rade. Pozitívne je, že sme neprehrali v riadnom hracom čase. Neteší nás, že sme nepremieňali presilovky a máme nízku úspešnosť streľby. To je hlavná príčina toho, že sme dnes prehrali.“

Alexej Kudašov (tréner Atlantu): „Bol to veľmi náročný zápas. V úvode sme nehrali tak, ako sme chceli. Neskôr to bolo lepšie. Slovan hral veľmi dobre v obrane.“

Milan Bartovič (kapitán Slovana): „Hrali sme štyri presilovky, mali sme tam dať viac ako jeden gól. Napokon to bolo do konca vyrovnané a rozhodli nájazdy. Máme bod, ale mohli sme mať aj viac. Hovorí sa, že ak nedáme gól v dvojnásobnej presilovke, nemôžeme vyhrať. Tam sme mali rozhodnúť.“

Michal Vondrka (útočník Slovana): „Zlomový moment bola naša nevyužitá presilovka o dvoch hráčov, ale ešte viac asi moja šanca po Miklíkovej prihrávke v I. tretine. Snáď to nejako napravím v ďalšom zápase. Škoda dlhej presilovky, v ktorej sme mali dosť striel, ale nedali v nej góly.“

Viac k osobe Branko RadivojevičJán BrejčákJevgenij ArťuchinMartin ŠtajnochMilan BartovičVladimír Mihálik