Tomáš Záborský
Tomáš Záborský Foto: eliteprospects.com

OMSK 15. septembra (WEBNOVINY) – V sobotu bolo na programe Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) desať stretnutí.

HC Slovan Bratislava zvíťazil na ľade tímu Viťaz Čechov 3:0. O góly sa postaral v 12. minúte Libor Hudáček , dve minúty pred koncom prvej tretiny zvýšil na 2:0 Michal Vondrka. V druhej polovici druhej časti sa presadil Ján Lipiansky a upravil na konečných 3:0.

V sobotu sa darilo aj ostatným Slovákom hrajúcim v KHL. Po bode za asistenciu si pripísali: Ivan Baranka (Salavat Julajev Ufa), Tomáš Záborský (Avangard Omsk), Martin Cibák (Neftechimik Nižnekamsk), Peter Podhradský (Donbass Doneck).

Juraj Mikúš (HC Lev Praha) premenil rozhodujúci samostatný nájazd, Štefan Ružička (Spartak Moskva) strelil gól a Ján Lašák (Amur Chabarovsk) odchytal celý zápas.

Výsledky sobotňajších stretnutí KHL:

Viťaz Čechov – HC Slovan Bratislava 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 12. L. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Michel Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet)