Lazusin_bliznak_khl
Brankár Metallurgu Novokuzneck Alexander Lazušin a útočník Slovana Mário Bližňák (55). Foto: metallurg-nk.ru

NOVOKUZNECK 2. decembra (WEBNOVINY) – Séria hokejistov Slovana Bratislava na súperových klziskách v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pokračovala v nedeľu ďalším zápasom na Sibíri.

„Belasí“ v tomto stretnutí nenadviazali na piatkové víťazstvo nad Sibirom Novosibirsk, keď prehrali v Novokuznecku 2:3 a to aj napriek tomu, že dvakrát vyhrávali.

V drese Metallurgu Novokuzneck hrali aj dvaja hokejisti, ktorí získali vo svojej kariére Stanleyho pohár. Hrdinom domáceho tímu bol však útočník Dmitrij Kagarlickij, ktorý strelil dva góly.

Zverenci trénera Rostislava Čadu tak nevrátili tomuto súperovi októbrovú prehru 2:4 zo Slovnaft arény.

Slovan zakončí tento štvorzápasový ruský „trip“, ktorý začal v ďalekom Chabarovsku, zápasom v Moskve. V metropole Ruska bude hrať v utorok s CSKA.

VÝSLEDOK

Metallurg Novokuzneck – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

8:39 – 0:1 Dravecký (Višňovský) – presilová hra

12:43 – 1:1 Ježov (Lazarev)

30:36 – 1:2 Sekera – presilová hra

33:55 – 2:2 Kagarlickij (Bumagin, Robitaille) – presilová hra

43:47 – 3:2 Kagarlickij (Bumagin, Megalinskij)

Vylúčenia:

2:55 Ľubomír Višňovský (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

6:21 Anton Slepišev (Metallurg) – 2 min. (držanie)

7:17 Dmitrij Megalinskij (Metallurg) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

13:23 Marko Daňo (Slovan) – 2 min. (držanie)

21:08 Denis Ježov (Metallurg) – 2 min. (držanie)

26:00 Mário Bližňák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

29:41 Vadim Mitriakov (Metallurg) – 2 min. (hrubosť)

32:54 Vladimír Dravecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

45:28 Michal Vondrka (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

49:54 Alexander Mereškin (Metallurg) – 2 min. (hákovanie)

59:46 Michel Miklík (Slovan) – 2+2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 24:32, vylúčenia: 5:7 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bondar, Ravodin – Pavlov, Chubykin

Metallurg: Lazušin – Metľuk, Megalinskij, Ježov, Romanov, Arzamascev, Sopel, Grišin – Kagarlickij, R. Robitaille, Bumagin – Lazarev, Mereskin, Mitriakov – Černych, Vyglazov, Slepyšev – Turukin, Simon, Islamov – Nazarov

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Sekera, Štajnoch, Sersen, J. Tabaček – Bartovič, Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš – Kudrna, Ölvecký

Lazušin_vondrka_khl

Oba tímy začali opatrne a šancí na skórovanie bolo pomenej.

Domáceho brankára Lazušina ohrozili v prvých minútach strelami Hudáček a Kukumberg, ten však s nimi nemal žiadny problém.

Príležitosť otvoriť skóre mal pri vylúčení Višňovského útočník Kagarlickij, no Janus výborne zasiahol. Po presilovke ešte skúšal šťastie spomedzi kruhov Lazarev, aj s touto strelou si však gólman Slovana poradil.

Po týchto šanciach sa k početnej výhode dostali aj „belasí“, mali dokonca výhodu presilovej hry 5 na 3, ktorú ale nevyužili.

V pokračujúcej výhode o jedného muža už skórovali, Višňovský skvelou prihrávkou našiel pred bránkou Draveckého, ktorý v 9. minúte otvoril skóre.

O necelé štyri minúty však bolo vyrovnané. Od pravého mantinelu sa puk dostal medzi kruhy k Ježovovi a ten nedal Janusovi šancu a vyrovnal na 1:1. Domácich tento presný zásah prebral a v závere prvej časti hry mali aj ďalšie príležitosti. Po strele Lazareva dorážal pred bránkou Mereškin a gólman „belasých“ mal prácu aj po strele Turukina, keď musel zlikvidovať aj dorážky Nazarova a Simona.

Sekera_khl_slovan
Khl_hokej

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hráči Slovana. Najproduktívnejší hráč „belasých“ v tejto sezóne Vondrka predviedol krásny prienik a v zakončení mu zabránil až faul Ježova.

Následnú presilovú hru však Čadovi zverenci nevyužili. Šancu si však vypracovali, nepresná Sigaletova strela sa dostala od zadného mantinelu pred bránku k Lipianskemu. Lazušin betónom zabránil puku prejsť za jeho chrbát.

V ďalšej príležitosti sa ocitol Bartovič, ktorý prenikol po pravej strane. S jeho strelou si brankár domácich poradil a pri následnej dorážke Bližňáka mal aj šťastie, keď puk skončil na hornej žŕdke.

Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli aj domáci. Dvojica Lazarev, Mitriakov však pred Janusom neuspela. Čo sa nepodarilo im, vyšlo naopak hosťom, ktorí opäť využili početnú výhodu. Bartovič našiel na modrej Sekeru a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a bolo 2:1 pre „belasých“.

Do druhej prestávky bolo vyrovnané, v presilovke sa podarilo skórovať aj Metallurgu.

Od pravého mantinelu sa puk dostal k voľnému Kagarlickému, ktorý sa mohol Janusa opýtať, kam má poslať puk, pretože mal dostatok času na skórovanie a s prehľadom nikým nekrytý svoju možnosť v 34. minúte aj využil.

Janus mal ešte do konca druhej tretiny plné ruky práce. Po nepresnej rozohrávke Daňa sa na neho rútil Vyglazov, našťastie pre Slovan mu jeho bekhendový blafák nevyšiel podľa jeho predstáv. O pár sekúnd neskôr mali Bratislavčania opät v obrane „deň otvorených dverí“. Do úniku dvoch proti jednému sa dostali Nazarov a Kagarlickij, ale ani im sa nepodarilo streliť tretí gól.

Janus_khl_slovan

Na začiatku poslednej časti hry najprv nepresne vystrelil Slepyšev, jeho pokus len tesne minul Janusovu bránu.

V 43. minúte sa však už domáci fanúšikovia mohli tešiť, pretože ich „miláčikovia“ sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia. Pred bránku si nakorčuľoval Megalinskij, puk však na gólmana „belasých“ neposlal, ale prihrávkou našiel Kagarlického, ktorý z ľavej strany skóroval.

Slovan sa snažil vyrovnať, šance Bartoviča, Hudáčka a Miklíka gólom neskončili. Na opačnej strane mohol zvýšiť vedenie Metallurgu Mereškin, jeho nájazd však Janus zneškodnil.

Najväčšia šanca „belasých“na vyrovnanie sa zrodila v presilovej hre pri vylúčení Mereškina.

Puk sa po buly a krásnej rýchlej kombinácii dostal až k Miklíkovi, gólman Lazušin sa však stihol rýchlo presunúť a výborne zasiahnuť. V závere zápasu ešte Bratislavčania odvolali brankára, no ich snaha o vyrovnanie sa po faule Miklíka rýchlo skončila.

Viac k osobe Ľubomír VišňovskýMário BližňákMarko DaňoMichal VondrkaMichel MiklíkVladimír Dravecký