Slovan - Dinamo 2:3
Sprava: Hráč Dinama Konstantin Kasiančuk a brankár Slovana Jaroslav Janus počas 4. zápasu štvrťfinále play-off Západnej konfrencie KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava v pondelok odohrali záverečný súťažný zápas v premiérovej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Zverenci trénera Rostislava Čadu podľahli hráčom Dinama Moskva vo štvrtom dueli štvrťfinále play-off Západnej konferencie na domácom ľade 2:3 a celú sériu prehrali 0:4, keď v predchádzajúcich troch stretnutiach postupne prehrali 1:5, 2:3 po predĺžení a 2:4.

Slovan neporazil Dinamo ani v základnej časti

Hokejisti Slovana Bratislava odohrali s Dinamom Moskva v základnej časti KHL dva zápasy. V bratislavskej Slovnaft aréne sa obe mužstvá predstavili 7. októbra. Tento duel bol napínavý a dramatický. Fanúšikovia videli aj hviezdneho Alexandra Ovečkina, ktorý strelil jeden gól a pripísal si na svoje konto aj prihrávku. Dvoma presnými zásahmi ho zatienil Miroslav Šatan. Zverenci trénera Rostislava Čadu však prehrali 2:3.

Odveta v metropole Ruska bola na programe 26. decembra. „Belasí“ na moskovskom ľade bojovali, brankár Jaroslav Janus pridal „čarovné“ zákroky a tak sa mohli radovať z bodu, pretože prehrali až po samostatných nájazdoch. Aj v tomto zápase sa strelecky presadil kanonier Alexander Ovečkin.

Moskovské mužstvo si v pondelok vypracovalo trojgólový náskok, ktorý v tretej tretine skresali obrancovia Ivan Švarný a Vladimír Mihálik.

Slovanu sa v zostávajúcom priebehu stretnutia už nepodarilo vyrovnať. Najlepšími hráčmi pondelňajšieho zápasu boli Ivan Švarný a Jakub Petružálek.

Dinamo Moskva postúpilo do konferenčného semifinále, tím pod taktovkou trénera Olega Znaroksa ešte nepozná meno súpera v ďalšom kole play-off.

Ostatné výsledky pondelňajších stretnutí play-off KHL si môžete pozrieť TU.

Obrazom: 4. zápas štvrťfinále play-off KHL medzi Slovanom a Dinamom

Fanúšik Slovana počas 4. zápasu štvrťfinále play-off Západnej konfrencie KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hráč Dinama Dominik Graňák (vpravo) a hráč Slovana Milan Kytnár (vpredu) počas 4. zápasu štvrťfinále play-off Západnej konfrencie KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Sprava: Hráč Dinama Sergej Koňkov, hráč Slovana Vladimír Mihálik a brankár Slovana Jaroslav Janus počas 4. zápasu štvrťfinále play-off Západnej konfrencie KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Hráči Dinama počas 4. zápasu štvrťfinále play-off Západnej konfrencie KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

VÝSLEDOK – štvrťfinále play-off Západnej konferencie – štvrtý zápas:

HC Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

(konečný stav série 0:4 – Dinamo Moskva postúpilo do semifinále play-off Západnej konferencie KHL)

11:32 – 0:1 J. Petružálek (A. Mironov, A. Jeriomenko)

26:28 – 0:2 S. Koňkov (D. Pestunov, J. Babenko)

29:26 – 0:3 J. Jalasvaara (M. Soloviov, D. Kokarev) – presilová hra

42:25 – 1:3 I. Švarný (M. Bartovič, J. Mikúš) – presilová hra

46:24 – 2:3 V. Mihálik (L. Hudáček)

Vylúčenia:

04:16 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (sekanie)

12:27 Marko Daňo (Slovan) – 2 + 2 min. (hrubosť)

12:27 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 + 2 min. (hrubosť)

12:27 Denis Mosaľov (Dinamo) – 2 + 2 min. (hrubosť)

12:27 Marek Kvapil (Dinamo) – 2 min. (krosček)

12:27 Janne Jalasvaara (Dinamo) – 2 +2 min. (hrubosť)

28:23 Ivan Švarný (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

33:55 Milan Kytnár (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

36:17 Konstantin Kasiančuk (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

41:41 Alexej Cvetkov (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

47:56 Ivan Švarný (Slovan) – 2 min. (sekanie)

48:52 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

57:55 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 + 2 min. (hrubosť)

57:55 Iľja Gorochov (Dinamo) – 2 + 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 27:29, vylúčenia: 11:9 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Sergejev, Ravodin – Balodis, Deďuľa, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Švarný, V. Mihálik, J. Tabaček – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg – L. Hudáček, Kytnár, Bakoš – Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo – Preisinger, T. Mikúš

Dinamo: Jeriomenko – Graňák, F. Novák, Soloviov, Jalasvaara, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev – Koňkov, Soin, Babenko – Kokarev, Cvetkov, Petružálek – Kasiančuk, Gorovikov, Sopin – Kvapil, Pestunov, Mosaľov

Dinamo začalo štvrtý zápas aktívnejšie a hneď od úvodu si vytváralo aj šance. Už v 2. minúte pohrozil po Mihálikovej chybe Koňkov, no jeho pokus spomedzi kruhov zneškodnil Janus.

Brankár Slovana si poradil aj s presilovkovými strelami Jalasvaaru, Mosaľova, Pestunova a Nováka. Už v hre piatich proti piatim neuspel Kasiančuk.

Janus prvýkrát kapituloval v 12. minúte z hokejky Petružálka, ktorý sa odvážne predral domácou obranou po pravej strane – 0:1.

Vzápätí mohol vyrovnať Sersen, po jeho pokuse sa pred Jeriomenkom strhla bitka. Jej výsledkom bolo 18 trestných minút a presilovka pre Slovan.

Začiatok druhej časti patril domácemu mužstvu, ale Bartoviča aj Sersena „vychytal“ Jeriomenko. Zahrmelo na opačnej strane, keď v 27. minúte ďalšiu chybu Mihálika potrestal Koňkov, ktorý zakončil únik blafákom na pravú stranu – 0:2.

Ďalši gól hostí pridal v polovici zápasu obranca Jalasvaara, ktorý vymietol pravý horný roh Janusovej bránky – 0:3.

Dinamo hralo uvoľnene a jeho hráči vynikajúco narúšali rozohrávku Slovana. V 37. minúte vystrelil tvrdo od modrej čiary obranca Gorochov, ale brankár Janus schoval puk v lapačke.

Iskierku nádeje pre Slovan vykresal v 42. minúte Švarný, ktorého nepokryla defenzíva Dinama a po prihrávke Bartoviča prekonal gólmana hostí – 1:3. To domáci tím ešte viac nabudilo, ale Vondrka pálil vo veľkej šanci tesne vedľa.

Tribúny rozjasal v 47. minúte Mihálik, ktorého „projektil“ od modrej čiary skončil až v bránke moskovského mužstva – 2:3.

Vyrovnanie mal na hokejke Miklík, ale Jeriomenko aj so šťastím zachránil. Dinamo malo vzápätí 64-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ale Janus previedol niekoľko dobrých zákrokov a skóre sa nezmenilo.

Po dvoch vylúčeniach sa „belasí“ len veľmi ťažko dostávali do tempa. Kukumbergovu strelu v 54. minúte Jeriomenko vytesnil, hosťujúci Kasiančuk trafil iba do Janusa. Záver si už hráči Dinama ustrážili a postúpili do ďalšej fázy play-off.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Myslím si, že dnešný zápas bol v nasadení a agresivite najlepší v sérii. Súperovi sa podarilo odskočiť, naše mužstvo sa celú sezónu ukazovalo veľmi bojovne a potvrdilo sa to aj dnes. Vďaka nasadeniu sa nám podarilo zamotať duel, bolo to otvorené až do konca. V celej sérii sme boli Dinamu vyrovnaný súper. Majú dobrý káder s výbornou organizáciou. Narazili sme na nich v ich vynikajúcej forme. To je hlavná príčina, prečo nás vyradili.“

Oleg Znaroks (tréner Dinama Moskva): „Celá séria bola veľmi náročná, rovnako aj pondelkové stretnutie. Mali sme veľmi náročného súpera, ale chlapci túto prekážku zvládli.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýIvan ŠvarnýJakub PetružálekJaroslav JanusMarko DaňoMichal SersenMilan KytnárMiroslav ŠatanPeter ÖlveckýRostislav ČadaTomáš MojžíšVladimír Mihálik