HC Slovan - Spartak
Brankár Slovana Jaroslav Janus počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MYTIŠČI 30. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava vydreli najtesnejšie víťazstvo 1:0 v stredajšom zápase KHL na ľade Atlantu Mytišči. Jediný gól duelu dal Juraj Mikúš, ktorý sa v 26. min najlepšie zorientoval pred bránkou súpera a poslal puk za bezmocného Galimova.

„Belasí“ prerušili sériu štyroch prehier (Jaroslavľ, Čerepovec, Dinamo Riga, CSKA Moskva) najmä zásluhou skvelého výkonu brankára Jaroslava Janusa. Ten sa zaskvel mnohými vynikajúcimi zákrokmi a zneškodnil aj trestné strieľanie Konstantina Koľcova v 49. min. Navyše, „belasí“ prvýkrát v tomto ročníku ani raz neinkasovali.

Pre zverencov Rostislava Čadu išlo o tretí zo štyroch súbojov tohto výjazdu po šiestich domácich vystúpeniach. Slovanisti sa najbližšie predstavia v piatok 1. novembra o 16.30 h SEČ na štadióne SKA Petrohrad.

VÝSLEDOK:

Atlant Mytišči – HC Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól:

25:50 – 0:1 J. Mikúš (M. Škoula, M. Bartovič)

* v 49. minúte nepremenil trestné strieľanie Konstantin Koľcov

Vylúčenia:

40:23 Martin Škoula (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 30:24, vylúčenia: 0:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Safiullov – Palei, Lazarev, 5200 divákov

Atlant: Galimov – Novopašin, Niskala, A. Petrov, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin – Kablukov, Konstantin Koľcov, O. Jašin – Engqvist, I. Radulov, Šmeľov – Trubačov, Gluchov, Arťuchin – Michnov, Haataja, Kadejkin

Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Kutlák, Štajnoch – Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič – Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, A. Šťastný, Netík – M. Daňo, Matoušek, L. Hudáček – T. Mikúš, R. Mráz

Rostislav Čada (tréner Slovana): „My sme posledné dva zápasy začali zle a vďaka zlému úvodu sme ich prehrali. Proti Atlantu sa nám podarilo splniť prvú úlohu – odohrať dobre prvú tretinu. Počas celého zápasu mužstvo dobre bránilo v strednom a obrannom pásme a súperovi nedovolilo utvoriť si čisté gólové šance. Podržal nás brankár Janus a to nielen tým, že zneškodnil trestné strieľanie.“

Jaroslav Janus (brankár Slovana): „Chalani poctivo dreli počas celých 60 minút. Zblokovali predo mnou viacero nebezpečných striel, výborne vykrývali nielen obranné, ale aj stredné pásmo, až na niekoľko málo chybičiek. Každý si plnil svoje úlohy a aj preto sme súpera nepustili po väčšinu zápasu do väčšieho tlaku, až na záverečných 5 – 6 minút. Dôležité tiež bolo, že sme celý duel odohrali takmer bez jediného faulu a napriek tomu sme boli v osobných súbojoch lepší. Pri tom nájazde som možno na stotinku sekundy zaváhal, ak by som z bránky vyrazil skôr, obišlo by sa to bez faulu. Našťastie potom to trestné strieľanie nepremenili.“

Martin Štajnoch (obranca Slovana): „Zápas bol od začiatku vyrovnaný. My sme doň tentoraz celkom dobre vstúpili, dokázali sme pokrývať už stredné pásmo, dobre sme korčuľovali a zastavovali útoky súpera už v počiatočnej fáze. To bol zároveň jeden z kľúčových predpokladov na to, aby sme v tomto stretnutí boli úspešní. Až v samom závere sme sa dostali pod sústavnejší tlak, spôsobilo ho aj zopár nie práve najšťastnejších vyhodení puku. Celý čas sme si však hovorili, že to musíme udržať a po štyroch tesných prehrách naplno bodovať. Samozrejme, dodá to trochu sebavedomia pred Petrohradom. My musíme v piatok od prvej do poslednej minúty pozorne brániť, využívať každú príležitosť na rýchle protiútoky. Petrohradčania sú obrovskí favoriti, ale práve preto to možno trochu podcenia a nebudú dávať taký pozor v defenzíve.“