KHL_hokej

KAZAŇ 15. októbra (WEBNOVINY) – Séria hokejistov Slovana Bratislava na klziskách súperov pokračovala v pondelok na ľade dvojnásobného víťaza KHL. Hráči Ak Bars Kazaň získali Gagarinov pohár v sezóne 2008/2009 a aj v nasledujúcom ročníku 2009/2010.

V TatNeft Aréne zverenci českého trénera Rostislava Čadu zvíťazili po samostatných nájazdoch 3:2.

Skóre duelu otvoril v 10. minúte Marko Daňo, ktorému na prvý presný zásah v zápase nahrávali spoluhráči zo štvrtého útoku – Andrej Šťastný a Martin Bakoš.

Domáci fanúšikovia sa dočkali vyrovnania v 17. minúte. Hokejistom Kazane však výrazne pomohol k tomuto gólu Ján Tabaček. Obrancovi „belasých“ ušiel počas presilovky puk na modrej čiare. Zmocnil sa ho Janne Pesonen. Fínsky útočník zakončil v nájazde na brankára Janusa len do žŕdky, následnú dorážku jeho krajana Jarkka Immonena však už ležiaci gólman Slovana nemal šancu chytiť.

Druhý šok pre Kazaň prišiel 5 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Slovan hral presilovku, puk sa po vhadzovaní v útočnom pásme „belasých“ dostal od Petra Ölveckého cez Andreja Sekeru až k Martinovi Štajnochovi. Dvadsaťdvaročný bek od modrej čiary vystrelil a puk prešiel pomedzi betóny brankára Garipova až do siete.

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať aj druhýkrát. V 57. minúte sa po spolupráci fínskej dvojice Pesonen – Immonen presadil Obuchov. V predĺžení mala Kazaň veľkú výhodu. Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou si išiel sadnúť na trestnú lavicu Milan Bartovič. Slovan sa bránil vyše tri minúty a aj zásluhou Jaroslava Janusa, ktorý pochytal všetky strely domácich museli o víťazovi rozhodnúť samostatné nájazdy.

V nich sa najprv presadil v prvej sérii Janne Pesonen. Potom však úradovali gólman Janus a strelecky Miroslav Šatan. Kapitán Slovana úspešne premenil svoje nájazdy v druhej a štvrtej sérii a zabezpečil víťazstvo pre svoj tím.

„Belasí“ touto výhrou nadviazali na bodové zisky z dvoch predchádzajúcich zápasov, v ktorých zvíťazili v Nižnekamsku nad Neftechimikom 5:4 po samostatných nájazdoch a bod do tabuľky si pripísali v sobotu aj na ľade silnej Ufy.

Posledný štvrtý zápas na tejto úspešnej šnúre odohrá Slovan v stredu proti Severstaľu Čerepovec.

VÝSLEDOK:

AK Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

3:55 Škačkov (Kazaň) – 2 min. (držanie)

14:59 (Kazaň) – 2 min. (nedovolený počet hráčov na ľadovej ploche)

19:39 Šatan (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

25:06 Kytnár (Slovan) – 2 min. (držanie)

27:38 Lahti (Kazaň) – 2 min. (vyhodenie puku mimo ľadovú plochu)

29:55 Tabaček (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

39:49 Kuľaš (Kazaň) – 2 min. (podrazenie)

45:08 Bartovič (Slovan) – 2 min. (sekanie)

52:16 Bartovič (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

58:22 Jemelin (Kazaň) – 2 min. (hákovanie)

61:41 Bartovič (Slovan) – 2 + 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 36:24, vylúčenia: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Bukin, Buturlin – Sazonov, Morozov, 3090 divákov

Kazaň: Garipov – Kornejev, Nikulin, Medvedev, Kuľaš, Jemelin, Zacharčuk, Jarullin – Abdullin, N. Kapanen, Morozov – Lukojanov, Tereščenko, Skačkov – Pesonen, Immonen, Obuchov – Lahti, Bodrov, Golubev – Tkačiov

Slovan: Janus – Boumedienne, Ľ. Višňovský, Sekera, Štajnoch, Švarný, J. Tabaček – Šatan, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, L. Hudáček – Michel Miklík, Ölvecký, Bartovič – M. Bakoš, A. Šťastný, Marko Daňo

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJán TabačekMarko DaňoMartin BakošMichel MiklíkMilan BartovičMiroslav Šatan