Janus, mojžíš
Brankár "belasých" Jaroslav Janus a obranca Tomáš Mojžíš. Foto: metallurg.ru

UFA 9. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Ufe 2:4.

Klub z Baškirska vrátil Slovanu prehru z tejto sezóny, pretože v Slovnaft Arene jeho hráči „belasým“ podľahli 1:2 po samostatných nájazdoch. Vo vlaňajšom ročníku KHL museli v oboch vzájomných dueloch rozhodnúť o víťazovi až nájazdy, Slovan doma zvíťazil 1:0 a vonku prehral 2:3.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL si môžete pozrieť —-> v tomto článku.

Zverencom Rostislava Čadu nevyšiel začiatok štvrtkového stretnutia a už v 5. min inkasovali z hokejky Mirnova, ktorý spoza brániaceho Trončinského trafil pomedzi Janusove betóny. Hráči Ufy boli aktívnejší, v I. tretine prestrieľali súpera 11:6.

Aj v druhej časti mali viac z hry domáci, no v 34. min vyrovnal Šatan, ktorý sa v presilovke najlepšie zorientoval pred brankárom Volkovom. Tridsaťdva sekúnd pred druhou sirénou poslal Salavat Julajev opäť do vedenia Filatov, keď prekvapil Janusa spoza kruhov. V II. tretine bola strelecká prevaha Ufy ešte výraznejšia – 20:2.

Šancu na dobrý výsledok pre Slovan vykresal v 46. min nechytateľnou strelou z pravého kruhu Hudáček, pre ktorého to bol tretí presný zásah v sezóne 2013/2014 a prvý od 13. decembra. Vzápätí na opačnej strane minul Záborský a tento slovenský krídelník neuspel ani v nájazde na Janusa v 51. min.

V 55. min po nedovolenom zákroku Mihálika nariadili rozhodcovia trestné strieľanie, ktoré faulovaný Filatov bezpečne premenil – 3:2. Definitívnu bodku za duelom dal gól Pihlströma do prázdnej bránky v poslednej minúte pri power-play Slovana.

Bratislavčania tak na prvom ruskom tripe v roku 2014 nazbierali iba jeden bod, keď predtým dvakrát prehrali v riadnom hracom čase (Magnitogorsk – 2:6, Čeľabinsk – 1:2) a raz po predĺžení (Nižnekamsk).

Slovan je aktuálne na 12. priečke Západnej konferencie so ziskom 51 bodov, ôsmy Lokomotiv Jaroslavľ nazbieral už 63 bodov.

Na „belasých“ teraz čakajú štyri domáce stretnutia v priebehu siedmich dní. Prvé odohrajú Čadovi zverenci v pondelok 13. januára, kedy hostia Sibir Novosibirsk, potom do Bratislavy zavítajú postupne hokejisti Amuru Chabarovsk, Admiralu Vladivostok a Metallurgu Novokuzneck.

VÝSLEDOK

Salavat Julajev Ufa – HC Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

04:13 – 1:0 I. Mirnov (K. Koľcov)

33:13 – 1:1 M. Šatan (M. Štajnoch, T. Mojžíš) – presilová hra

39:39 – 2:1 N. Filatov (K. Koľcov, A. Kaigorodov)

45:52 – 2:2 L. Hudáček (M. Šatan)

54:48 – 3:2 N. Filatov – trestné strieľanie

59:27 – 4:2 A. Pihlström (D. Chlystov, A. Kulda) – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:

09:16 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

12:48 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

23:37 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

31:15 Anton Slepyšev (Salavat) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

54:48 Vladimír Mihálik (Slovan) – (držanie) – rozhodca nariadil trestné strieľanie

strely na bránu: 43:17, vylúčenia: 1:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bukin, Soin – Strelcov, Tarasov (všetci Rus.), 7710 divákov

Salavat: Volkov – Višnevskij, Kulda, Ščitov, Babčuk, Zubarev, Kirill Koľcov, Isangupov, Gurkin – D. Makarov, Filatov, Hartikainen – Merenskin, Chlystov, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Ankudinov, Zinoviev, Slepyšev

Slovan: Janus – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Matoušek, A. Šťastný, T. Mikúš