Slovan - SKA 2:3 po sam. nájazdoch
Zľava: Brankár Ilja Ježov z Petrohradu, Jonathan Sigalet zo Slovana a Kevin Dallman z Petrohradu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad. Bratislava, 4. december 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom druhom stretnutí z ich štvorzápasovej decembrovej domácej série s lídrom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2:3 po samostatných nájazdoch.

Obrazom: Slovan prehral s Petrohradom po nájazdoch

Miroslav Šatan zo Slovana nastupuje na zápas Kontinentálnej hokejovej ligy HC HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad. Bratislava, 4. december 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

Zľava: Michal Sersen zo Slovana a Roman Červenka z Petrohradu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad. Bratislava, 4. december 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Sprava: Miroslav Šatan zo Slovana a Jevgenij Rjasenskij z Petrohradu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad. Bratislava, 4. december 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Brankár Jaroslav Janus (uprostred) zo Slovana a Alexej Ponikarovskij (vľavo) a Alexander Kučerjavenko (vpravo) z Petrohradu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad. Bratislava, 4. december 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

„Belasí“ už v tejto sezóne proti Petrohradu, ktorý má v zostave aj hviezdneho útočníka Iľju Kovaľčuka hrali, na ľade súpera však prehrali 2:4. Vo vlaňajšom ročníku KHL tohto súpera doma rovnakým výsledkom porazili a vonku mu tesne podľahli 0:1.

Slovan Bratislava nastúpil už aj s Miroslavom Šatanom a od 3. min prehrával gólom Panarina. Vyrovnanie zariadil po peknej individuálnej akcii A. Šťastný.

V druhej časti naklonil misky váh na stranu domácich Bližňák, no ešte pred druhou sirénou vyrovnal I. Makarov.

V predĺžení Bartovič nepremenil trestné strieľanie a v nájazdoch rozhodol o triumfe hostí Červenka.

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL si môžete pozrieť ——> v tomto článku.

„Belasí“ figurujú v tabuľke Západnej konferencie na 13. mieste, keď v 32 dueloch nazbierali 37 bodov. Ďalší zápas odohrajú v nedeľu, kedy hostia Lokomotiv Jaroslavľ a sériu duelov na domácom ľade zakončia v pondelok súbojom s Atlantom Mytišči.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

* v 63. minúte nepremenil Milan Bartovič (Slovan) trestné strieľanie

02:12 – 0:1 A. Panarin (A. Kučeriavenko)

05:22 – 1:1 A. Štastný (M. Štajnoch, T. Mojžíš)

28:56 – 2:1 M. Bližňák (M. Vondrka, M. Miklík)

37:56 – 2:2 I. Makarov (A. Kučeriavenko)

Sam. nájazdy:

1. séria: Radivojevič (nedal) – Červenka (gól)

2. séria: Netík (nedal) – Kovaľčuk (nedal)

3. séria: Šatan (nedal)

Vylúčenia:

32:23 Artemij Panarin (SKA) – 2 min. (hrubosť) + 10 min. osobný trest za nešportové správanie

32:23 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

34:49 (Slovan) – 2 min. (zdržiavanie hry)

39:43 Martin Škoula (Slovan) – 2 min. (sekanie)

53:59 Roman Červenka (SKA) – 2 min. (hákovanie)

62:24 Dmitrij Kalinin (SKA) – (podrazenie) – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

64:00 Jevgenij Škačkov (SKA) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 25:38, vylúčenia: 3:3 na 2 min. navyše 33. Panarin (SKA) 10 min. osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Belov, Kiseľov – Gordenko, Tomilov, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Sigalet, Sersen, V. Mihálik, Škoula, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Netík, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Matoušek, A. Šťastný, M. Daňo

SKA: Ježov – Kutejkin, D. Kalinin, Riasenskij, Semionov, Alexandrov, Dallman, Judin – Červenka, V. Tichonov, Skačkov – Ketov, Šipačov, Kovaľčuk – Ponikarovskij, Kučeriavenko, Panarin – I. Makarov, Sigariov, Burdasov

Aktívnejšie začali hostia z Petrohradu a už v 3. min sa ujali vedenia – Kučeriavenko našiel spoza bránky voľného Panarina a ten poslal puk za bezmocného Janusa – 0:1. Na opačnej strane získal puk Netík, ale jeho pokus šiel mimo Ježovovej bránky.

V 6. min prišiel dravý prienik A. Šťastného, ktorý si na bekhendovú stranu „spravil“ obrancu D. Kalinina a strelou švihom v páde nedal gólmanovi súpera šancu – 1:1.

Viac z hry mali aj naďalej hostia a Janus sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. V 13. min sa k zakončeniu predral Netík, no jeho pokus zastavil Ježov.

V úvode druhej tretiny mal gól na hokejke Bližňák po peknej prihrávke Miklíka, jeho tečovaný puk však zneškodnil Ježov.

O dve minúty neskôr vytiahol Janus výborný zákrok pri veľkej šanci Alexandrova a neskôr nepochodil ani V. Tichonov spoza bránky.

V 29. min netrafil spomedzi kruhov obranca Dallman a tak sa na opačnej strane dočkali gólu belasí – v prečíslení dvoch na jedného Bližňák prihral Vondrkovi, jeho pokus Ježov zrazil pred centra Slovana a Bližňák bez problémov pridal druhý presný zásah Bratislavčanov – 2:1.

Druhý gól domácich nabudil a gólman SKA musel v krátkom čase predviesť niekoľko zákrokov pri strelách Netíka či Matoušeka.

V 33. min si v hre štyroch proti štyrom poradil Ježov aj so strelami Škoulu od modrej čiary aj spomedzi kruhov. Vyrovnanie zariadil v 38. min I. Makarov, ktorý sa natlačil pred Janusa a nadvakrát ho prekonal – 2:2.

Na začiatku tretej časti pohrozil bez gólového úspechu hosťujúci Červenka a hokejisti z Petrohradu zatlačili Slovan, no Janus odolával pokusom hráčov SKA.

V 53. min si domáci brankár poradil aj s únikom Šipačova. Do konca tretej tretiny sa už skóre nezmenilo.

Predĺženie a sam. nájazdy

V predĺžení Bartoviča v úniku fauloval D. Kalinin a trestné strieľanie kapitán Slovana nepremenil. Janus potom zachránil pri tutovke Panarina a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o triumfe hostí rozhodol Červenka – 2:3.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Aj keď sme dostali rýchly gól, dokázali sme sa spamätať a zareagovali sme na vedenie súpera dobrou hrou. Rýchlo sme vyrovnali. Proti vedúcemu tímu KHL sme nezaostávali v žiadnej hernej činnosti, v závere i predĺžení sme boli dokonca bližšie k víťazstvu. O výhre súpera rozhodli jeho silné individuality.“

Jukka Jalonen (tréner SKA Petrohrad): „Bol to veľmi náročný zápas pre oba tímy. Žiaden z klubov nemôže byť spokojný s rozhodcami. V normálnom dueli by už pred prvým vylúčením bolo desať hráčov na trestnej lavici. Arbitri boli neskutoční, v tejto situácii hráči poriadne nevedeli, za čo sa môže vylučovať a za čo nie. Je to v poriadku, vyhrali sme zápas a sme spokojní s dvoma bodmi. Som šťastný z výhry, ale nie z toho, čo sa dialo na ľade.“

Mário Bližňák (útočník Slovana): „Chceli sme dostať divákov do varu a odohrať zápas plný emócií. Nebolo vidno, že hrá mužstvo z čela tabuľky proti tímu z jej konca. Myslím si, že sme odohrali dobré stretnutie. Nájazdy sú vždy len lotéria. Keď hráme dobrý obranný systém, vieme si poradiť s každým súperom. Petrohradčania boli silní dole na puku, každá naša päťka to však dokázala vyriešiť a Jaro Janus bol v bránke opäť skvelý. Do každého zápasu ideme s tým, aby sme neprehrali. Sme radi za každý jeden bod.“

Miroslav Šatan (útočník Slovan): „Od môjho posledného zápasu už prešla nejaká doba. Nevedel som, čo môžem očakávať, čo znesie moje telo. Asi som trénoval dostatočne, lebo som nemal kondičné problémy po dlhšej prestávke a hralo sa mi dobre. Odohrali sme vyrovnanú partiu, aj keď Petrohrad mal viac striel. Góly sme si dali prakticky sami, škoda najmä toho druhého. Udržať Petrohrad na dvoch góloch ukazuje, že sme bojovali a odohrali dobrý duel. Škoda, že sme na konci nevyužili trestné strieľanie ani presilovku.“