UEFA Liga národov, Luka Modric, Rodrigo Moreno
1
Hráč Chorvátska Luka Modric (vpravo) v súboji o loptu s hráčom Španielska Rodrigom Morenom v zápase UEFA Ligy národov, Elche, Španielsko, 11. september 2018 Foto: SITA/AP
11. septembra 2018 FutbalEurópaFutbal z lokality Európa od Webnoviny.skSITA Diskusia()

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Vicemajstri sveta Chorváti utrpeli v zápase s domácim Španielskom vysokú prehru 0:6 v utorkovom stretnutí 2. kola A-divízie skupinovej fázy európskej Ligy národov 2018/2019 vo futbale. Majstri sveta z roku 2010 Španieli rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď sa postupne presadili Saúl, Assencio a vlastným gólom Kalinič.

Po prestávke sa k nim pridali Rodrigo, Sergio Ramos a Isco. V ďalšom stretnutí A-divízie zdolalo hosťujúce Belgicko domáci Island 3:0. Za bronzových medailistov z tohtoročné svetového šampionátu Belgičanov sa v prvom polčase najprv presadil z pokutového kopu Eden Hazard. Ďalšie dva góly pridal útočník Romelu Lukaku.

Liga národov 2018/2019

• výsledky utorkových stretnutí 2. kola skupinovej fázy

A-divízia:

2. skupina:
REYKJAVÍK
Island – Belgicko 0:3 (0:2)
Góly: 31. a 81. R. Lukaku, 29. E. Hazard (z pok. kopu)

4. skupina
ELCHE
Španielsko – Chorvátsko 6:0 (3:0)
Góly: 24. Saúl Ňíguez, 33. Asensio, 35. Kalinič (vlastný), 49. Rodrigo, 57. Sergio Ramos, 70. Isco

Góly: 9. Chanot, 45. Joachim, 52. Sinani

FC Barcelona odohrá v USA ligové stretnutie proti Girone, snahou je propagovať ligu v zahraničí UEFA otvorila disciplinárne konanie proti Česku a Ukrajine za vyčíňanie fanúšikov