Andrej Meszároš
Andrej Meszároš Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. januára (WEBNOVINY) – Vo štvrtkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL bodoval jediný Slovák. Obranca Philadelphie Andrej Meszároš asistoval pri góle Wayna Simmondsa, ktorý v druhej tretine zmiernil prehru na ľade Colorada na konečných 1:2.

Štvrtá gólová prihrávka

Pre rodáka z Považskej Bystrice to bola štvrtá gólová prihrávka v tejto sezóne, na svojom konte má aj jeden presný zásah. Flyers neuspeli po troch víťazstvách u súperov, Colorado prerušilo štvorzápasovú šnúru úspešných výsledkov Philadelphie.

Dôležitou súčasťou domáceho mužstva bol brankár Semion Varlamov, ktorý zneškodnil 29 striel súpera. „Keď narazíte na brankára v dobrej forme, nič s tým neurobíte a gól mu dáte len veľmi ťažko,“ povedal po zápase Scott Hartnell, ktorý spolu s Meszárošom asistoval pri jedinom presnom zásahu Philadelphie.

Náskok súpera

Prekvapením večera je prehra obhajcu Stanleyho pohára z Chicaga na ľade NY Islanders 2:3 po predĺžení. Blackhawks síce dokázali dvakrát zmazať najtesnejší náskok súpera, ale o triumfe „ostrovanov“ rozhodol v 58. sekunde predĺženia Kyle Okposo. Za Chicago nastúpili aj obaja Slováci – Marián Hossa absolvoval 17:41 min a pripísal si štyri strely, Michal Handzuš počas pätnástich minút na ľade ohrozil brankára Nabokova jedným streleckým pokusom a na jeho konto pribudla „mínuska“.

Až po predĺžení zvíťazili hokejisti Bostonu nad Nashvillom (3:2), bodku za duelom dal presný zásah Brada Marchanda v 54. sekunde nadstaveného času. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 24:16 min a nazbieral jeden mínusový bod. Tím St. Louis Blues si pred vlastnými fanúšikmi poradil s Los Angeles 5:0, keď brankár Brian Elliott zneškodnil všetkých 30 striel Kings a pripísal si tretie čisté konto v tejto sezóne. Celkovo ich má na svojom konte už 24. Pri triumfe Caroliny vo Washingtone 4:3 po predĺžení absolvoval obranca hostí Andrej Sekera 24:36 min a gólmana Chudobina ohrozil troma strelami.

Až desať gólov videli diváci v Dallase, kde Montreal uspel 6:4. Po štyri kanadské body si pripísali Max Pacioretty (2+2) a P.K. Subban (1+3). „Bol to jeden z tých divokých duelov. Zvyčajne nedávame veľa gólov, ale teraz nám to tam akosi padá,“ poznamenal po súboji hosťujúci Lars Eller, autor víťazného gólu „Habs“.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – Nashville 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 45. Boychuk (Spooner, Söderberg), 53. J. Iginla (Lucic, Krejčí), 61. Marchand (Bergeron, Hamilton) – 39. Stalberg (M. Fisher, S. Weber), 55. S. Weber (M. Fisher, Hörnqvist)

New York Islanders – Chicago 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 16. Cizikas, 29. Vanek (Okposo, MacDonald), 61. Okposo (Tavares, MacDonald) – 39. Seabrook (Versteeg, Leddy), 42. B. Smith (Toews, P. Sharp)

Washington – Carolina 3:4 po predĺžení (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 21. Ovečkin (M. Johansson, Alzner), 24. Brouwer (N. Bäckström, M. Johansson), 24. Oleksy (Beagle) – 14. J. Skinner (Siomin, E. Staal), 22. Malhotra (D. Bowman, T. Ruutu), 25. J. Skinner (R. Murphy, E. Staal), 62. J. Skinner (R. Murphy, Malhotra)

Ottawa – Winnipeg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 14. Zibanejad (C. Conacher, Corvo), 20. M. Michálek (Zibanejad, Conacher), 47. Z. Smith (Methot), 52. Macarthur (Turris) – 16. Byfuglien (Peluso, J. Wright), 22. E. Kane (Trouba, Michael Frolík), 55. O. Jokinen (Byfuglien, Enström)

Minnesota – Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 25. Scandella (M. Cooke, Fontaine), 27. Pominville (M. Koivu, R. Suter), 37. Zucker (Niederreiter, Granlund), 60. Brodziak (R. Suter, M. Koivu) – 59. Ellis (M. Weber, Ennis)

St. Louis – Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. B. Morrow (Shattenkirk, Pietrangelo), 32. Oshie (Schwartz, Pietrangelo), 34. Oshie (Sobotka), 44. Tarasenko (Pääjärvi), 47. Jackman (B. Morrow, D. Roy)

Dallas – Montreal 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Góly: 7. Benn (Seguin, Connauton), 26. Ničuškin (tr. strieľanie), 48. Seguin (Eakin, Connauton), 49. Dillon (Goligoski, Peverley) – 11. Pacioretty (Subban), 22. Desharnais (Subban, Gallagher) 27. Subban (Pacioretty, Price), 44. Gallagher (Pacioretty, Desharnais), 51. Eller (Moen), 59. Pacioretty (Subban)

Colorado – Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) – Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Góly: 12. McGinn (Duchene, E. Johnson), 30. O’Reilly (Landeskog) – 34. Simmonds (MESZÁROŠ, Hartnell)

Phoenix – Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Horton (Wisniewski, R. Murray), 51. Umberger (Ťutin, Foligno)

San Jose – Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 15. Burns (Pavelski, J.Thornton), 16. Marleau, 28. Kearns (A. Desjardins, J. Sheppard), 29. Couture (McCarthy), 46. Pavelski (Thornton, Irwin) – 36. Jakupov (Gagner, J. Eberle)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraBrian ElliottMarián HossaMax PaciorettyMichal HandzušSemion VarlamovZdeno Chára