Alex Pietrangelo, NHL, St. Louis Blues
1
Obranca St. Louis Blues Alex Pietrangelo. Foto: archívne, SITA/AP.

SAN JOSE 14. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti St. Louis zvíťazili na ľade San Jose 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1 vo finále play-off Západnej konferencie NHL. Séria sa presúva do St. Louis, tretí zápas príde na rad v stredu 15. mája.

Dvojgólový kanonier Couture

Hostia zo St. Louis viedli po góloch Jadena Schwartza a Vincea Dunna v 25. min 2:0. Potom začal úradovať domáci kanonier Logan Couture a v rozpätí dvoch minút svojím jedenástym a dvanástym gólom v play-off vyrovnal na 2:2.

Hráči St. Louis išli opätovne do vedenia v 37. min Robertom Bortuzzom. Tridsaťročný obranca strelil vôbec prvý gól vo vyraďovacej časti NHL v kariére. Na konečných 4:2 z pohľadu hostí pečatil Oskar Sundqvist tri minúty pred koncom tretej tretiny, ked vyťažil so skvelej prihrávky Alexandra Steena.

Brankár Binnington s 24 zákrokmi

Brankár Blues Jordan Binnington zneškodil 24 z 26 pokusov, ktoré na neho smerovali. Domáci Martin Jones chytil 21 z 25 striel.

„Nie je moja úloha na ľade strieľať góly, ale mám to tam niekde vzadu v hlave, že to občas môžem urobiť. Boli to emócie v pohybe, keď sa mi to podarilo,“ povedal Robert Bortuzzo, prvá hviezda zápasu, na oficiálnom webe NHL.

Počas celej kariéry odohral v základnej časti NHL 335 zápasov a strelil v nich 14 gólov. „Logan Couture bol skvelý, ale nestačilo nám to. Je náročné zvíťaziť v tejto fáze sezóny, keď necítite vklad všetkých hráčov na ľade. Náš súper ho dnes mal, preto bol úspešný,“ zhodnotil tréner San Jose Peter DeBoer.

Play-off NHL – finále konferencií – 2. zápas

• pondelok:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Jose – St. Louis 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) – stav série 1:1
Góly: 25. Couture, 27. Couture (Meier) – 3. Schwartz (Tarasenko, Edmundson), 25. Dunn (O´Reilly, Perron), 37. Bortuzzo (Edmundson, Bozak), 57. Sundqvist (Steen, Pietrangelo)

Video: Chárov Boston nedal šancu Caroline, v konferenčnom finále NHL vedie 2:0 na zápasy Video: Kakko ohúril hokejový svet, mladík s vysokým hokejovým IQ bude hviezdou draftu NHL

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy