Spasiteľ Stoch
Slovenský futbalista Miroslav Stoch beží oslavovať gól, ktorým v drese gréckeho tímu PAOK Solúň vyrovnal stav zápasu so Schalke na konečných 1:1. PAOK si tak vypracoval nádejný výsledok do odvetného stretnutia a má šancu postúpiť do záverečnej fázy milionárskej Ligy majstrov. Foto: SITA/AP

SOLÚN 24. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch prispel k víťaznému obratu gréckeho tímu PAOK Solún proti izraelskému Maccabi Haifa vo štvrtkovom stretnutí 3. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014.

PAOK otočil duel L-skupiny z 0:2 na 3:2. Stoch, ktorý hral do 87. min, prihrával Ninisovi v 39. min na vyrovnávajúci gól 2:2 z rohového kopu, ktorý nasledoval po nepremenenom pokutovom kope domácich práve v podaní Miroslava Stocha. Dvadsaťštyriročný rodák z Nitry tesne pred polčasovou v 45. min zahodil ďalšiu „jedenástku“.

„Toto je niečo, čo sa mi ešte nestalo. Pevne verím, že sa mi už ani nikdy nestane,“ uviedol Miroslav Stoch.

Slovenský reprezentant bol napriek nepremeneným pokutovým kopom jedným z najlepších hráčov zápasu. Hral s veľkou chuťou a neustále hrozil obrane Maccabi. Solúnčania sú po troch kolách L-skupiny jej lídrami. „Ukázali sme, že sme silný kolektív. Nepoložilo nás ani dvojgólové manko na začiatku stretnutia. Som nesmierne šťastný, že po nepremenených penaltách ma mužstvo i diváci podržali, neustále nám fandili a my sme sa odvďačili víťazstvom, ktoré v konečnom zúčtovaní môže znamenať veľmi veľa,“ doplnil Stoch.

Bez straty bodu je po 3. kole hlavnej fázy kvinteto Ludogorec Razgrad, Red Bull Salzburg, AC Fiorentina, Eintracht Frankfurt a Tottenham Hotspur. Bez bodu je už iba poľská Legia Varšava.

Nemecký Freiburg opäť nevyhral, v zápase H-skupiny proti portugalskému Estorilu sa zrodila remíza 1:1. Skóre stretnutia otvoril v 11. min vo svojom premiérovom vystúpení za bundesligové mužstvo Čech Vladimír Darida.

V tej istej skupine dlho držal Slovan Liberec v šachu španielsky FC Sevilla. Útočník Michael Rabušic štýlovo oslávil štvrtkové predĺženie zmluvy do roku 2016 so severočeským klubom, keď v 20. min skóroval.

V 79. min sa do bránky domácich namiesto vylúčeného Přemysla Kovářa dostal slovenský brankár Lukáš Hroššo, ktorého v závere stretnutia prekonal hosťujúci Machin a vyrovnal na konečných 1:1. „Pred zápasom by sme bod brali, teraz nás to však veľmi mrzí. Snažili sme sa ubrániť výsledok, bohužiaľ, dostali sme gól,“ cituje portál iDnes.cz slová libereckého obrancu Jiřího Fleišmana.

Apoel

Slovan Liberec figuruje na druhom mieste tabuľky s piatimi bodmi, o tri body menej má na konte tretí Freiburg. „Myslím si, že sme sa priblížili k postupu. Zápas v Seville bude veľmi náročný, budú ich hnať diváci a zrejme nastúpia aj tie ich hviezdy. Rozhodovať bude náš domáci súboj s Freiburgom,“ uviedol Fleišman.

Na hráčov španielskeho tímu sa na Pyrenejskom polostrove po nevýraznom výkone zniesla vlna kritiky. „Andalúzsky tím v Liberci rozhodne neukázal svoju najlepšiu tvár. Napokon sa mu podarilo využiť až početnú prevahu,“ píše denník El Mundo. „Obrana predvádzala detinské chyby, ktoré mohli mužstvo vyjsť veľmi draho. Liberec bol smrtiaci. Nepotreboval ovládať hru, a predsa si z mála dokázal vytvárať jasné gólové príležitosti,“ zhodnotilo štvrtkové stretnutie periodikum Marca. V nadstavenom čase druhého polčasu vybehol na trávnik v libereckom drese aj Ľuboš Kolár.

Gólman Ján Novota z viedenského Rapidu odchytal celý zápas na pôde Genku, ktorému hostia po remíze 1:1 ‚ukradli‘ prvé body v skupinovej fáze.

Dušan Švento z iného rakúskeho klubu Red Bull Salzburg presedel celé domáce meranie síl proti belgickému Standardu Liége na lavičke náhradníkov. Hlavným rozhodcom duelu v „Mozartovom meste“ bol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, ktorý vylúčil až troch hráčov – jedného z domáceho tímu a dvoch hosťujúcich futbalistov a navyše odpískal aj jeden pokutový kop.

Salzburg zvíťazil 2:1. „Bolo to mimoriadne náročné stretnutie, Liége ukázalo svoju veľkú silu. V prvom polčase sme boli veľmi neistí. Po prestávke sme sa dočkali odmeny za našu aktivitu, premenili sme príležitosti a dobre sme bránili. V Belgicku máme teraz k dispozícii mečbal, ktorý chceme využiť,“ povedal pre oficiálny web rakúskeho tímu tréner Roger Schmidt.

Výsledky štvrtkových stretnutí 3. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy 2013/2014:

A-skupina:

Swansea City (Angl.) – Kubaň Krasnodar (Rus.) 1:1 (0:0)

Góly: 68. Michu – 90.+ D. Cissé, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)

FC Valencia (Šp.) – FC St. Gallen (Švaj.) 5:1 (4:0)

Góly: 21. a 30. Cartabia, 12. Paco Alcacer, 33. R. Costa, 71. Canales – 74. Nater, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

Tabuľka A-skupiny:

1. Swansea 3 2 1 0 5:1 7

2. Valencia 3 2 0 1 7:4 6

3. St. Gallen 3 1 0 2 3:6 3

4. Kubaň 3 0 1 2 1:5 1

B-skupina:

Černomorec Odesa (Ukr.) – PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:1 (0:1)

Gól: 45. Zlatinski, rozhodoval: Tudor (Rum.)

C-skupina:

IF Elfsborg (Švéd.) – Esbjerg fB (Dán.) 1:2 (0:1)

Góly: 69. J. Jönsson – 7. a 67. Andreasen, rozhodoval: Oliver (Angl.)

Red Bull Salzburg (Rak.) – Standard Liége (Belg.) 2:1 (0:0)

Góly: 53. Soriano, 85. Ramalho – 88. Mujangi (z pok. kopu), ČK: 42. Mané – 38. Carcela-González, 67. Kanu, rozhodovali: Kružliak – Balko, T. Somoláni (všetci SR)

D-skupina:

Wigan Athletic (Angl.) – Rubin Kazaň (Rus.) 1:1 (1:1)

Góly: 40. N. Powell – 15. Prudnikov, rozhodoval: Meyer (Nem.)

Zulte Waregem (Belg.) – NK Maribor (Slovin.) 1:3 (1:2)

Góly: 12. De Fauw – 21. Črnic, 34. Mertelj, 49. Mezga, ČK: 57. Milec (Maribor), rozhodoval: Studer (Švaj.)

Tabuľka D-skupiny:

1. Kazaň 3 2 1 0 10:3 7

2. Wigan3 1 2 0 4:2 5

3. Maribor 3 1 0 2 6:9 3

4. Waregem 3 0 1 2 1:7 1

E-skupina:

Pacos de Ferreira (Portug.) – Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 0:2 (0:0)

Góly: 83. Rotaň, 86. Konopľanka, rozhodoval: Chapron (Fr.)

ACF Fiorentina (Tal.) – CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) 3:0 (2:0)

Góly: 26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado, rozhodoval: Zelinka (ČR)

Tabuľka E-skupiny:

1. Fiorentina 3 3 0 0 8:1 9

2. Dnipro 3 2 0 1 4:2 6

3. Pandurii 3 0 1 2 1:5 1

4. Ferreira 3 0 1 2 1:6 1

F-skupina:

Girondins Bordeaux (Fr.) – APOEL Nikózia (Cyp.) 2:1 (1:1)

Góly: 24. Sané, 90. Henrique – 45. Goncalves, rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

Eintracht Frankfurt (Nem.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:0 (1:0)

Góly: 13. V. Kadlec, 53. A. Meier, ČK: 34. Ben Haim (Maccabi), rozhodoval: Damato (Tal.)

Tabuľka F-skupiny:

1. E. Frankfurt 3 3 0 0 8:0 9

2. Tel Aviv 3 1 1 1 2:3 4

3. Bordeaux 3 1 0 2 3:6 3

4. APOEL 3 0 1 2 1:5 1

G-skupina:

KRC Genk (Belg.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:1 (1:0)

Góly: 21. Gorius – 82. Sabitzer, rozhodoval: Gautier (Fr.)

Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas

Dynamo Kyjev (Ukr.) – FC Thun (Švaj.) 3:0 (1:0)

Góly: 35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev, rozhodoval: Özkahya (Tur.)

Tabuľka G-skupiny:

1. Genk 3 2 1 0 4:2 7

2. D. Kyjev 3 1 1 1 5:3 4

3. Thun 3 1 0 2 2:5 3

4. Rapid 3 0 2 1 3:4 2

H-skupina:

Slovan Liberec (ČR) – FC Sevilla (Šp.) 1:1 (1:0)

Góly: 20. Rabušic – 88. Machin, ČK: 78. P. Kovář (Liberec), rozhodoval: Dean (Angl.)

Lukáš Hroššo chytal od 79. min, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) nastúpil v nadstavenom čase druhého polčasu

SC Freiburg (Nem.) – Estoril Praia (Portug.) 1:1 (1:0)

Góly: 11. Darida – 53. Seba, rozhodoval: Todorov (Bul.)

I-skupina:

Olympique Lyon (Fr.) – HNK Rijeka (Chor.) 1:0 (0:0)

Gól: 67. Grenier, rozhodoval: Dias (Portug.)

Betis Sevilla (Šp.) – Vitória de Guimaraes (Portug.) 1:0 (0:0)

Gól: 51. Vadillo, rozhodoval: Koukoulakis (Gréc.)

Tabuľka I-skupiny:

1. Betis 3 1 2 0 2:1 5

Lyon 3 1 2 0 2:1 5

3. Guimaraes 3 1 1 1 5:2 4

4. Rijeka3 0 1 2 1:6 1

J-skupina:

Trabzonspor (Tur.) – Legia Varšava (Poľ.) 2:0 (1:0)

Góly: 7. Janko, 83. Adin, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

K-skupina:

Anži Machačkala (Rus.) – Tromsö IL (Nór.) 1:0 (1:0)

Gól: 19. Burmistrov, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

FC Šeriff Tiraspoľ (Mol.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 0:2 (0:1)

Góly: 12. Vertonghen, 75. Defoe, rozhodoval: Liany (Izr.)

Tabuľka K-skupiny:

1. Tottenham 3 3 0 0 7:0 9

2. Anži 3 1 1 1 1:2 4

3. Tiraspoľ 3 0 2 1 1:3 2

4. Tromsö 3 0 1 2 1:5 1

L-skupina:

Šachťor Karaganda (Kaz.) – AZ Alkmaar (Hol.) 1:1 (1:1)

Góly: 11. Finončenko – 26. J. Gudmundsson, rozhodoval: Aranovskij (Ukr.)

PAOK Solún (Gréc.) – Maccabi Haifa (Izr.) 3:2 (2:2)

Góly: 35. Vitor, 39. Ninis, 67. Salpingidis – 13. D. Ndlovu, 21. Golasa, rozhodoval: Teixeira (Šp.)

Miroslav Stoch (PAOK) hral do 87. min, nepremenil dva pokutové kopy a v 39. min prihral na vyrovnávajúci gól na 2:2