Luis Suárez
Radosť Luisa Suáreza po jednom z jeho gólov do siete Norwichu počas stredajšieho zápasu Premier League, v ktorom "The Reds" zvíťazili 5:1. Foto: SITA/AP

LONDÝN 4. decembra (WEBNOVINY) – V stredajšom zápase 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže FC Liverpool deklasoval Norwich City 5:1 (3:0), keď už po prvom polčase bolo rozhodnuté o osude stretnutia.

Na štadióne Anfield Road pred 44 541 divákmi išlo o „šou jedného muža“. Uruguajský útočník domácich Luis Suárez strelil štyri góly a doslova „zničil“ Norwich.

„Vždy chcem pomôcť tímu, verím, že teraz sa tak stalo. Som v mužstve, aby som strieľal góly, to je moja hlavná úloha,“ vydadril sa po dueli pred denník Daily Mirror 26-ročný juhoamerický bombardér (nar. 24. januára 1987), ktorý za 20 minút dosiahol v prvom polčase čistý hetrik (skóroval v 15., 29. a 35. min) a po zmene strán zvýšil v 75. min z priameho kopu už na 4:0.

Chcú byť v popredí tabuľky

FC Liverpool

Z bývalého hráča Nationalu Montevideo, holandských tímov Groningen a Ajax Amsterdam Suáreza, ktorý je v Liverpoole od roku 2011, bol nešťastný a frustrovaný brankár Norwichu John Ruddy. Ten v závere inkasoval ešte po zásahu Raheema Sterlinga (89.), na ktorý mu prihral hrdina dňa Suárez.

„Kozmetická“ úprava skóre, o ktorú sa postaral Bradley Johnson v 83. min znížením na 1:4, už nič nezmenila na zaslúženom triumfe Liverpoolu.

„Som rád, že môžem hrať v anglickej Premier League, je to najlepšia futbalová súťaž na svete. My v tomto ročníku máme vysoké ciele, pokúsime sa ich naplniť. Jednoznačne chceme byť v popredí tabuľky,“ poznamenal ďalej Luis Alberto Suárez Díaz, ktorý sa s 13 gólmi dostal na čelo tabuľky kanonierov tohto ročníka najvyššej anglickej súťaže.

Hru svojho zverenca chválil aj tréner FC Liverpool Brendan Rodgers. „Nevidel som veľa takých futbalových predstavení. V podaní Luisa to bola absolútna dokonalosť,“ uviedol 40-ročný severoírsky kormidelník pre liverpoolecho.co.uk.

Červení diabli prehrali

„Vždy hodnotím výkon mužstva, teraz však urobím výnimku. Išlo o Luisov famózny večer, takýto individuálny výkon som už dlho nezažil. Dokázal, že v súčasnosti patrí medzi najlepších útočníkov na svete. Priradil by som Suáreza k Messimu i Cristianovi Ronaldovi. Jeho góly boli parádne, priznávam, že som si užil zápas proti Norwichu. Nemôžeme od hráča chcieť viac, ako ukázal v stredu Luis.“

FC Liverpool, za ktorých odohral v stredu večer celý zápas aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, figuruje po štvorgólovom víťazstve nad Norwichom na 4. mieste v Premier League s odstupom 7 bodov na lídra tabuľky – londýnsky Arsenal.

Darilo sa aj ostatným favoritom. Líder tabuľky, londýnsky Arsenal, doma zdolal Hull City 2:0 a v tabuľke má na čele štvorbodový náskok pred druhou Chelsea, ktorá zvíťazila v Sunderlande 4:3. „The Citizens“ vyhrali na trávniku West Bromwich Albion 3:2.

Prekvapenie sa zrodilo na Old Trafforde, kde „červení diabli“ prehrali s Evertonom 0:1. Jediný gól duelu strelil v 86. minúte Oviedo.

Výsledky stredajších stretnutí 14. kola Premier League:

Arsenal FC – Hull City 2:0 (1:0)

Góly: 2. Bendtner, 48. Özil

FC Liverpool – Norwich City 5:1 (3:0)

Góly: 15., 29., 35. a 75. L. Suárez, 89. Sterling – 83. B. Johnson

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel

Manchester United – FC Everton 0:1 (0:0)

Gól: 86. Oviedo

FC Southampton – Aston Villa 2:3 (0:1)

Góly: 48. J. Rodríguez, 69. P. Osvaldo – 15. Agbonlahor, 64. L. Kozák, 80. Delph

Stoke City – Cardiff City 0:0 (0:0)

AFC Sunderland – FC Chelsea 3:4 (1:2)

Góly: 14. Altidore, 50. O´Shea, 86. Bardsley – 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. Bardsley (vlastný gól)

Swansea City – Newcastle United 3:0 (1:0)

Góly: 45.+ N. Dyer, 66. Debuchy (vlastný gól), 81. Shelvey

FC Fulham – Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)

Góly: 56. Dejagah – 74. Chiriches, 83. Holtby

West Bromwich Albion – Manchester City 2:3 (0:2)

Góly: 85. Pantilimom (vlastný gól), 90.+ Anichebe – 9. S. Agüero, 24. a 74. Y. Toure (druhý z pok. kopu)

1. Arsenal FC 14 11 1 2 29:10 34

2. Chelsea 14 9 3 2 28:14 30

3. Liverpool 14 8 3 3 30:17 27

4. Everton 14 7 6 1 22:13 27

5. Manchester City 13 8 1 4 37:12 25

6. Tottenham 14 7 3 4 13:15 24

7. Newcastle 14 7 2 5 19:21 23

8. Southampton 14 6 4 4 18:13 22