Ivan Baranka
Zľava: Ivan Baranka so spoluhráčom z Ufy Igorom Mirnovom. Foto: hcsalavat.ru

MOSKVA 23. januára (WEBNOVINY) – V prvých stredajších zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), ktoré sa začali o 14:00 SEČ boli úspešné domáce tímy.

V centre Baškirska zvíťazila domáca Ufa nad Sibirom Novosibirsk 3:1. V tomto stretnutí proti sebe nastúpili dvaja slovenskí obrancovia, ani jeden z nich sa však bodovo nepresadil. Dvadsaťsedemročný Ivan Baranka zo Salavatu Julajev strávil na ľade 11 minút a 47 sekúnd. Najproduktívnejší bek hosťujúceho tímu Kristián Kudroč, ktorý má na svojom konte v tejto sezóne 19 kanadských bodov (9 gólov + 10 asistencií), si odsedel na trestnej lavici dve minúty, jeho vylúčenie však domáci nedokázali potrestať. Michalovský rodák strávil odohral viac ako 18 minút.

V Čeľabinsku dal o sebe vedieť najlepší hráč celej KHL. útočník Metallurgu Magnitogorsk, Sergej Moziakin. Skúsený ruský hokejista strelil v Traktor Aréne svoj 33 gól v sezóne. Okrem kanonierskych schopností je v tomto ročníku aj skvelým nahrávačom, keď má na konte aj 39 asistencií. Stredajším presným zásahom však prehru neodvrátil, pretože hokejisti Čeľabinska rozvlnili sieť až štyrikrát. Darilo sa najmä prvej útočnej formácii v zložení Bulis, Čistov, Kuznecov.

Výsledky stredajších duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Salavat Julajev Ufa – Sibir Novosibirsk 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. I. Isungalov (I. Musatov), 11. A. Svitov (I. Mirnov, O. Saprykin), 55. A. Pihlström (S. Zinoviev, A. Slepišev) – 60. J. Lehterä (J. Enlund)

Traktor Čeľabinsk – Metellurg Magnitogorsk 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 15. J. Bulis (S. Čistov, J. Kuznecov), 25. J. Bulis (S. Čistov, J. Kuznecov), 46. P. Kontiola (M. Jakuceňa, K. Panov), 54. A. Šinin (D. Qiunt) – 41. S. Moziakin (J. Lisin, J. Hodgman)

Ak Bars Kazaň – Metallurg Novokuneck 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 2. N Žerdev (K. Petrov), 24. A. Tereščenko (K. Petrov, N. Žerdev), 32. J. Pesonen (J. Immonen, D. Kuľaš), 43. D. Obuchov (J. Pesonen, J. Immonen), 49. N. Kapanen – 54. A. Mereškin (A. Lazarev)