Jevgenij Arťuchin
Jevgenij Arťuchin vôbec nešetril ranami, odniesol si to Fín Janne Jalasvaara. Foto: ska.ru

MOSKVA 23. januára (WEBNOVINY) – V utorňajšom dramatickom a vyrovnanom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Dinamom Moskva a SKA Petrohrad nechýbala ani pästná výmena názorov.

V prvej tretine sa do seba pustili fínsky bek Dinama Janne Jalasvaara a najtrestanejší muž súťaže Jevgenij Arťuchin z Petrohradu. Takmer dvojmetrový a 122 kilogramov vážiaci útočník potvrdil povesť „tvrďasa“ a svojmu protivníkovi uštedril niekoľko dobre mierených rán do tváre. Za svoje extempore dostal trest na 2+2+5+10 minút a do konca zápasu. Situáciou sa už zaoberala aj príslušná komisia KHL a „odmenila“ jeho správanie trojzápasovým dištancom.

Podľa denníka Sovietskij Sport utrpel Fín pri incidente pár zranení na hlave a hrozí mu chirurgický zákrok oka. Aj deň po zápase je v opatere lekárov, ktorí sa rozhodujú o ďalšom postupe liečby podočnicovej kosti. Podrobnejšie vyšetrenia objavili aj ďalšie podliatiny a pomliaždenie očnej gule.

Arťuchin si tak opäť rozšíril svoju zbierku trestných minút. V tejto sezóne ich má na konte už spolu 127 a počas zápasu trávi na „lavici hanby“ v priemere 4 minúty a 22 sekúnd.

Pozornosť hokejového sveta upútal Arťuchin najmä na majstrovstvách sveta 2011, kde fyzicky atakoval viacerých českých hráčov. V KHL sa pravidelne bije, aj keď v poslednom čase k šarvátkam nemal veľa možností. „Začali sme už konať. Na príslušnú komisiu čaká ešte veľa práce,“ uviedol pre R-Sport viceprezident KHL Valerij Kamenskij.

Z víťazstva sa nakoniec tešili hostia z Petrohradu, ktorí vyhrali tesne 2:1. Pri jedinom presnom zásahu Dinama bol aj slovenský obranca Dominik Graňák. Dvadsaťdeväťročný odchovanec trenčianskej Dukly si prihrávkou vylepšil osobné štatistiky, v tomto ročníku nazbieral už 12 kanadských bodov (5 gólov + 7 asistencií).

Obaja utorňajší súperi si už s určitosťou zahrajú v play-off, SKA je s 98 bodmi lídrom Západnej konferencie. Obhajcovi Gagarinovho pohára – Dinamu Moskva patrí 3. miesto.