Dominic Thiem, Australian Open 2019
Rakúsky tenista Dominic Thiem počas zápasu Australian Open 2019, v ktorom musel za stavu 5:7, 4:6, 0:2 zápas skrečovať. Do tretieho kola tak postúpil domáci tenista Alexej Popyrin. Melbourne, 17. január 2019 Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 17. januára (WebNoviny.sk) – Rakúsky tenista Dominic Thiem musel vzdať stretnutie 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Thiemova celková vyčerpanosť

Vo štvrtok prehrával Thiem už 5:7, 4:6, 0:2, keď sa rozhodol skrečovať zápas domácemu mladíkovi Alexejovi Popyrinovi.

Rakúske zdroje uvádzajú fyzické problémy u svetového hráča číslo 8, najmä slabosť a celkovú vyčerpanosť organizmu. Thiem bol dvakrát ošetrovaný už počas druhého setu, napokon odstúpil po súperovom brejku v treťom sete.

Stále iba 19-ročný Popiryn, momentálne 149. hráč rebríčka ATP, sa v hlavnej súťaži Australian Open predstavil ako držiteľ voľnej karty. V 1. kole zdolal Nemca Mishu Zvereva 7:5, 7:6 (7), 6:4. Vlani na domácom turnaji veľkej štvorky skončil už v úvodnom kole.

Popyrin si vylepšil kariérne maximum

Tohtoročný štart v Melbourne je po jeho minuloročnej premiére iba druhou účasťou v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji a postupom do 3. kola si znovu vylepšil kariérne maximum. V súboji o postup do osemfinále ho čaká turnajová dvadsaťsedmička Francúz Lucas Pouille.

Svetová osmička Thiem si nezopakuje vlaňajšiu osemfinálovú účasť v Melbourne, ktorá je jeho miestnym maximom.

Už v 1. kole tohtoročnej edície Australian Open musel 25-ročný Thiem absolvovať takmer štvorhodinovú bitku, Francúza Benoita Paireho zdolal v piatich setoch 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 6:3. Po tomto náročnom zápase zrejme dostatočne nezregeneroval a neskôr nedokončil súboj 2. kola s Popyrinom.

Australian Open – dvojhra mužov – 2. kolo

Alexej Popyrin (Aus.) – Dominic Thiem (Rak.-7) 7:5, 6:4, 2:0 – skreč, Thiem odstúpil