NHL
Michael Frolik z Winnipegu prekonáva v druhej tretine brankára Detroitu Jimmyho Howarda. Foto: SITA, AP

WINNIPEG 5. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar prerušil osobnú sériu troch zápasov v NHL s minimálne jedným kanadským bodom.

Útočník Detroitu Red Wings strávil v pondelok vo Winnipegu pri prehre 2:4 na ľade 13:17 min a neujala sa žiadna z jeho troch striel. Do štatistík mu pribudli aj dve mínusky. Jets víťazstvom ukončili trojzápasovú šnúru prehier.

Víťazný gól si v piatej minúte tretej tretiny pripísal Matt Halischuk.

Detroitu nestačilo na výhru ani 43 zákrokov brankára Jimmyho Howarda. Winnipeg viedol po prvej tretine 1:0, v druhej hostia otočili na 2:1.

V ďalšom priebehu už strieľali góly len hráči Jets a pokazili úspešnú šnúru Detroitu po západnej Kanade s tesnými víťazstvami vo Vancouveri a Calgary a vysokým v Edmontone. „V dnešnom stretnutí bolo z našej strany niekoľko skutočne dobrých vecí. Na našu hru sa dnes dalo pozerať, od úvodu išiel tím tvrdo za víťazstvom,“ chválil zverencov tréner Claude Noel.

Anaheim zakončil osemzápasový trip víťazstvom v New Yorku nad Rangers 2:1. Domácim sa nepodarilo odplatiť súperovi prehru 0:6 zo začiatku sezóny.

Ducks strelili dva góly v prvej desaťminútovke a náskok si udržali až do konca. Anaheim je novým lídrom celej NHL, má o bod viac ako Colorado, ktoré však má o tri zápasy menej. Brankár Ducks Frederik Andersen kryl 32 striel.

Víťazný gól si pripísal Kyle Palmieri, ktorý je rodákom z New Yorku. „Je to krásne. V hľadisku som mal mnoho členov rodiny a priateľov. Títo ľudia ma podporovali počas celej kariéry. Bolo skvelé, že som mohol hrať pred nimi,“ povedal Palmieri. Do zostavy Rangers sa vrátil po vynechaní siedmich zápasov kapitán Ryan Callahan a pripísal si asistenciu.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – Anaheim 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 39. Del Zotto (Hagelin, Callahan) – 3. Perry (Penner, L. Sbisa), 10. Palmieri (Beauchemin)

Winnipeg – Detroit 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 19. B. Little (Setoguchi, Ladd), 38. Michael Frolík (Scheifele), 45. Halischuk (Michael Frolík, Scheifele), 51. Ladd (Setoguchi, B. Little) – 28. Zetterberg (Daciuk, Quincey), 31. Dekeyser (N. Kronwall, Weiss)