Calgary philadelphia

NEW YORK 2. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Tomáš Tatar strelil svoj druhý gól v tejto sezóne hokejovej NHL a znova pomohol Detroitu k plnému bodovému zisku. Dvadsaťdvaročný krídelník sa so šťastím presadil v 52. minúte piatkového stretnutia na ľade Calgary za stavu 2:2, keď sa mu od korčule odrazil puk z hokejky Joakima Anderssona a skončil za bránkovou čiarou.

Red Wings zvíťazili na ľade Flames 4:3, Dubničan si za necelých dvanásť minút pripísal na konto až dva plusové body. „Bol to šťastný odraz. Niekedy potrebujete na víťazstvo aj takýto ‚zlepený‘ gól. Je fajn, že prišiel,“ poznamenal 24-ročný švédsky center Andersson. „Je to dôležité víťazstvo. Nezáleží na tom, aký je rozdiel v konečnom skóre, ak pre vás znamená dva body na súperovom ľade. ‚Schmatneš‘ oba a ideš ďalej,“ povedal brankár Jimmy Howard, ktorý kryl 19 striel domácich.

Ďalším slovenským zástupcom ani ich mužstvám sa v piatok veľmi nedarilo. Andrej Sekera bol najvyťaženejším mužom Caroliny (takmer 25 minút) pri prehre s Tampou Bay 0:3, do štatistík mu však pribudli dve mínusky a jedna neúspešná strela. V drese hostí odkorčuľoval jedenásť minút Richard Pánik.

Columbus Mariána Gáboríka neuspel v Pittsburghu (2:4), trenčiansky krídelník odohral 18 minút a dvakrát vystrelil na bránku. Rovnakí súperi nastúpia proti sebe aj v sobotu, zmení sa iba výhoda domáceho prostredia. „Nemáme na výber, po 23 hodinách hráme proti rovnakému tímu. Prejdeme si duel zo záznamu a možno budeme musieť urobiť zopár zmien v zostave,“ predznamenal tréner „modrokabátnikov“ Todd Richards.

Philadelphia

Obranca Andrej Meszároš nezažil na ľade piatkovú hanbu jeho Philadelphie, ktorá v domácom prostredí podľahla Washingtonu aj bez ruského kanoniera Alexandra Ovečkina zahanbujúco 0:7. V stretnutí sa dokonale „vybláznil“ tretí útok Capitals Jason Chimera – Michail Grabovskij – Joel Ward, ktorý dohromady nazbieral desať kanadských bodov. „Vedeli sme, že bez ‚Oviho‘ musíme urobiť v našej hre nejaké korektúry. Snažili sme sa čo najrýchlejšie dostať puk z nášho pásma,“ zdôraznil autor hetriku Ward, prvá hviezda zápasu. „Bol to z našej strany vynikajúci výkon. Nemyslím teraz len na góly, ale celkový herný prejav. Prehra 0:7 neodzrkadľuje dianie na ľade, pre Flyers je krutá, no zároveň ukazuje, akí sme my boli skvelí. Nazdávam sa, že toto bolo naše najlepšie predstavenie v tejto sezóne,“ pridal sa gólman Braden Holtby, ktorý zneškodnil všetkých 30 striel „letcov“

Prednosť pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke St. Louis Brian Elliott a svoje miesto si zastal na výbornú: kryl všetkých 31 pokusov Floridy vrátane dvoch z hokejky Tomáša Kopeckého, vďaka čomu Blues zvíťazili na jej ľade 4:0.

Carolina – Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 30. Hedman (N. Thompson, Crombeen), 52. Stamkos (Killorn, St. Louis), 58. Killorn (St. Louis)

Philadelphia – Washington 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Góly: 18. Nicklas Bäckström (Erat, Schmidt), 22. J. Ward (Chimera, Grabovskij), 23. Chimera (Grabovskij), 24. Nicklas Bäckström (Fehr, Erat), 37. J. Ward (Grabovskij, Chimera), 39. T. Brouwer (Mike Green, Nicklas Bäckström), 46. J. Ward (Chimera, Fehr)

Pittsburgh – Columbus 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Góly: 8. Kunitz (P. Martin, Crosby), 22. B. Sutter (T. Glass, C. Adams), 24. Letang (Niskanen, Malkin), 26. Megna (J. Jokinen, Malkin) – 30. MacKenzie (Foligno, Jack Johnson), 60. Johansen (Umberger, Wisniewski)

Ottawa – New York Islanders 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 2:3, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 19. Condra (Grant), 20. Zibanejad (E. Karlsson, Phillips), 33. B. Ryan (Wiercioch, E. Karlsson), 35. MacArthur (B. Ryan, Turris) – 30. Tavares (Vanek, Okposo), 30. M. Martin (Carkner, Nelson), 39. P. Bouchard (Donovan, Okposo), 44. Nielsen (Hickey, Bouchard), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen

Florida – St. Louis 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 16. D. Roy (Stewart, Shattenkirk), 26. Stewart (Jackman, Sobotka), 28. Pietrangelo (Backes, Bouwmeester), 31. Steen (Oshie, Backes)

Minnesota – Montreal 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Góly: 6. Fontaine (Ballard, T. Mitchell), 29. Pominville (Granlund), 45. R. Niederreiter (Granlund, Pominville), 55. Pominville (Parise, Ballard) – 7. Gallagher (Galchenyuk, A. Markov), 48. P.K. Subban (A. Markov), 51. B. Gionta (A. Markov, P.K. Subban)

Dallas – Colorado 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 44. Goligoski (Seguin, Peverley), 57. Seguin (Peverley, Benn) – 9. P. Stastny (Tanguay, Hejda), 39. Landeskog (MacKinnon), 64. P. Stastny (Guenin, R. Wilson)

Calgary – Detroit 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 31. Butler (Hudler, D. Smith), 33. Monahan (Cammalleri, Russell), 60. Glencross (Stajan, Hudler) – 11. Daciuk (Bertuzzi, Kindl), 18. Zetterberg (Bertuzzi, Daciuk), 52. TATAR (Andersson, N. Kronwall), 57. Abdelkader (N. Kronwall, DeKeyser)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraBrian ElliottMichail GrabovskijNicklas BäckströmRichard PánikTomáš Tatar