Video: Mladé Košičanky sa surovo bijú, zrejme nejde iba o šikanu a prípad už rieši polícia

Polícia, bitka
Polícia už koná v prípade zverejnených videí bitiek mladých dievčat.

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Polícia už koná v prípade zverejnených videí bitiek.

„Dnes (v nedeľu, pozn. red.) v dopoludňajších hodinách sa polícia počas monitorovania sociálnych sietí dozvedela o videozázname, ktorý zachytáva protiprávne konanie doposiaľ nestotožnených osôb. Ihneď po jeho vyhodnotení začal vo veci konať príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý nateraz vec preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. Nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní všetkých úkonov smerujúcich k zisteniu totožnosti osôb zachytených na videozázname, dôjde v tomto prípade k zmene právnej kvalifikácie,“ informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že polícia dôrazne odsudzuje takéto konanie osôb a v takýchto prípadoch okamžite koná a aj bude konať, a to aj v prípade, ak sa ďalším vyšetrovaním preukáže, že účastníkmi sú mladistvé osoby.

Internetový portál pre mladých Refresherupozornil na videá, ktoré sa šíria cez sociálnu sieť Instagram. Na nich vidno bitky dievčat.

„Celú situáciu pozoruje asi stovka mladých ľudí, ktorí sa ľahostajne prizerajú a nakrúcajú si bitku na telefóny. V jednom prípade je 12-ročné dievča bité viacerými 15-ročnými, no s najväčšou pravdepodobnosťou nejde iba o šikanu. Podľa dostupných informácií z našich zdrojov ide o organizované bitky, ktoré boli natoľko premyslené, že ich súčasťou mal byť dokonca aj vyraďovací pavúk či nakreslená schéma s pozíciou kameramanov, ktorí súboj zachytávali na smartfóny. Vstupné na bitky malo byť údajne 20 eur a zúčastňovalo sa ich vraj približne 60 až 80 mladých Košičanov,.“ informoval portál na stránke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR