Tomáš Záborský (útočník)
Tomáš Záborský (Avangard Omsk, Rus./KHL) Narodený: 14. novembra 1987, výška: 181 cm, váha: 91 kg, doteraz 0x na MS, 14 zápasov v A-tíme SR, 4 góly Foto: atlant-mo.ru

MOSKVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Tomáš Záborský v službách Omska sa strelecky dvakrát presadil vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Atlantu Mytišči (4:3).

Dvadsaťpäťročný krídelník naštartoval obrat Avangardu, ktorý v 7. minúte zaostával 0:2. Trenčiansky rodák ešte v prvej tretine dvoma gólmi v rozpätí 24 sekúnd vyrovnal na 2:2. Sibírsky klub napokon zvíťazil 4:3.

Záborského krajan Štefan Ružička strelil tretí gól Ufy na ľade Viťaza Podolsk, ktorý sa ukázal ako víťazný.

V súboji Donbas Doneck – Dinamo Riga (2:4) sa strelecky presadili Slováci na oboch stranách: domáci bek Peter Podhradský otvoril už v 5. min skóre, o dve minúty neskôr vyrovnal Marcel Hossa.

Výsledky – štvrtok:

Avangard Omsk – Atlant Mytišči 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 14. a 15. ZÁBORSKÝ, 40. Kuľaš, 49. Pjanov – 4. Konstantin Koľcov, 7. Juha-Pekka Haataja, 39. Kadejkin

Barys Astana – SKA Petrohrad 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 13. Boyd, 56. Savčenko – 11. Kovaľčuk, 19. V. Tichonov, 26. Ponikarovskij, 33. Červenka, 39. Kalinin

Avtomobilist Jekaterinburg – Lokomotiv Jaroslavľ 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Plotnikov, 20. Averin, 27. Galimov, 53. Ullström

Ak Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 11. Pesonen, 29. Varnakov, 47. Obuchov – 52. Ch. Lee, 58. Chabarov

Viťaz Podolsk – Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 30. a 50. A. Koroľov – 7. Filatov, 29. Sopel, 47. RUŽIČKA

Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 28. Viačeslav Kozlov, 37. Volkov, 48. Quint – 13. A. Radulov, 57. Saprykin

Donbas Doneck – Dinamo Riga 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 5. PODHRADSKÝ, 48. Dadonov – 8., 23. a 60. K. Wilson, 7. MARCEL HOSSA