Video: Traja astronauti sa zo stanice ISS vrátili na Zem, dvaja strávili vo vesmíre pol roka

Medzinárodná vesmírna stanica, Kazachstan
Vesmírna kapsula s Američanom Nickom Hagueom, Rusom Alexejom Ovčininom a prvým astronautom zo Spojených arabských emirátov (SAE) Hazzáom Mansúrím, pristála v stepi v Kazachstane vo štvrtok o 15:59 miestneho času (11:59 stredoeurópskeho letného času). Zhezkazgan, 3. október 2019. Foto: SITA/AP

Z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) sa bezpečne na Zem vrátila trojica astronautov. Vesmírna kapsula s Američanom Nickom Hagueom, Rusom Alexejom Ovčininom a prvým astronautom zo Spojených arabských emirátov (SAE) Hazzáom Mansúrím, pristála v stepi v Kazachstane vo štvrtok o 15:59 miestneho času (11:59 stredoeurópskeho letného času).

Mansúrí je prvým z dvoch mužov, ktorých SAE vybrali, aby leteli na ISS. Na Zem sa vrátil po osemdňovej misii. Ovčinin a Hague strávili na stanici pol roka.

Na ISS sú v súčasnosti traja astronauti z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), jeden z Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a dvaja ruskí kozmonauti, ktorí tam pokračujú v práci na stovkách vedeckých experimentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom