Kosticyn, jakuceňa
Hokejisti Traktora Čeľjabinsk - Maxim Jakuceňa (28) a Andrej Kosticyn (46). Foto: hctraktor.org

ČEĽABINSK 11. apríla (WEBNOVINY) – Traktor Čeľabinsk zvíťazil vo štvrtkovom treťom finálovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár nad Dinamom Moskva 3:1 a znížil stav série na 1:2. Štvrtý duel je na programe v piatok znova v Čeľabinsku.

Po štvrtkovej bezgólovej prvej tretine sa Traktor ujal vedenia v 24. min zásluhou Karpova a ešte v druhej časti hry ho napodobnil spoluhráč Quint. V tretej tretine skóroval aj Dugin a hosťujúci Kokarev už len upravil skóre stretnutia.

Slovenský reprezentant v moskovských službách Dominik Graňák sa bodovo nepresadil. „Treba priznať, že sme dnes nehrali tak ako v Moskve. Možno sme začali príliš opatrne, Traktor hral od začiatku veľmi aktívne. My sme čakali na chybu súpera a nesnažili sa niečo vymyslieť. Až po inkasovanom góle išla naša hra nahor. Traktor bol dnes lepší,“ priznal po treťom zápase slovenský obranca.

Dvadsaťdeväťročný trenčiansky odchovanec patrí medzi opory Dinama. V 18 stretnutiach play-off 2013 strelil tri góly a pridal dve asistencie. Na ľade strávi v priemere 23:51 min a na jeho konte je dvanásť plusových bodov. So spoluhráčmi s Dinama bude vo štvrtom zápase série v piatok opäť v Čeľabinsku chcieť urobiť všetko pre to, aby ju domáci nevyrovnali. „Verím, že budeme hrať oveľa lepšie. Vieme, kde sme urobili vo štvrtok chyby a čo musíme napraviť,“ doplnil v rozhovore pre R-Sport Graňák.

Výsledok – tretie finále KHL o Gagarinov pohár

(hrá sa na 4 víťazstvá)

Traktor Čeľabinsk – Dinamo Moskva 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

– stav série: 1:2

Góly: 24. Karpov (Quint, Glinkin), 35. Quint (Dugin), 44. Dugin (Ničuškin, Antipov) – 46. Kokarev (Cvetkov)