Marián Hossa
Hossa v zápase sedel aj dve minúty na trestnej lavici za hákovanie Lukea Glendeninga. Foto: SITA/AP

BUFFALO 24. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti Andrej Meszároš, Marián Hossa a Richard Pánik sa tešili so svojimi tímami z výhier v utorňajších prípravných stretnutiach pred novou sezónou zámorskej NHL.

Meszároš sa prvýkrát predstavil v drese Buffala a v zápase proti Caroline, v zostave ktorej nefiguroval Andrej Sekera, dostal dostatok priestoru na ľade. Odkorčuľoval takmer 30 minút a pri výhre 2:0 si pripísal jeden plusový bod.

Marián Hossa bol aktívny v súboji Chicaga s Detroitom, v ktorom vyslal na bránku Red Wings tri strely. Ani jedna sa neskončila úspešne. Chicago napokon vyhralo 2:1 po predĺžení, keď duel ukončil Jonathan Toews.

Hossa v zápase sedel aj dve minúty na trestnej lavici za hákovanie Lukea Glendeninga. Detroit na prípravný súboj s Chicagom nevyužil Tomáša Tatara, Tomáša Jurča a ani Mareka Tvrdoňa.

Tampa Bay s Richardom Pánikom, ktorý odkorčuľoval takmer sedemnásť minút a vyslal na bránku tri strely, zdolala v príprave Nashville 4:2.

Výsledky utorkových prípravných stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – Andrej Meszároš (Buffalo) 0+0, 29:39 min na ľade, +1

Columbus – Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Montreal – Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Tampa Bay – Nashville 4:2 (0:0, 1:2, 3:0) – Richard Pánik (Tampa) 0+0, 16:58 min na ľade, 3 strely

Toronto – Philadelphia 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Chicago – Detroit 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0) – Marián Hossa (Chicago) 0+0, 18:33 min na ľade, 3 strely, 2 tr. minúty

Vancouver – San Jose 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Anaheim – Arizona 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

San Jose – Vancouver 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJonathan toewsMarián HossaRichard Pánik