Futbal
Theodor Gebre Selassie z Werderu Brémy akrobaticky spracováva loptu. Foto: SITA/AP

BERLÍN 18. novembra (WEBNOVINY) – V nemeckej Bundeslige boli v nedeľu na programe dva zápasy 12. kola.

V prvom stretnutí zvíťazili futbalisti Werderu Brémy nad Fortunou Düsseldorf aj napriek tomu, že po prvom dejstve prehrávali 0:1. Po zmene strán však najprv vyrovnal v 51. minúte Petersen a osem minút pred koncom strelil víťazný gól De Bruyne.

Na domácom trávniku sa nedarilo Hoffenheimu, ktorý prehral s Wolfsburgom 1:3. Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, strelecky sa presadili Hasebe a Dost. V 78. minúte pridal tretí gól Wolfsburgu Naldo. Domáci v závere zásluhou Derdiyoka už len „kozmeticky upravili výsledok.“

V sobotňajších zápasoch sa najväčšie prekvapenie zrodilo v Norimbergu, kde domáci zaskočili favorizovaný Bayern Mníchov a zmarili mu šancu prekonať rekord.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 12. kola I. bundesligy:

1899 Hoffenheim – VfL Wolfsburg 1:3 (0:2)

Góly: 88. Derdiyok – 7. Hasebe, 24. Dost, 78. Naldo

Werder Brémy – Fortuna Düsseldorf 2:1 (0:1)

Góly: 51. Petersen, 82. De Bruyne – 10. Langeneke (z pok. kopu), ČK: 77. Lukimya (Werder)

1. Bayern Mníchov 12 10 1 1 33:5 31

2. Schalke 12 7 2 3 22:14 23

3. Eintracht Frankfurt 12 7 2 3 25:18 23

4. Dortmund 12 6 4 2 26:13 22

5. Leverkusen 12 6 3 3 21:17 21

6. Hannover 12 5 2 5 25:20 17

7. Brémy 12 5 2 5 20:18 17

8. Mainz 12 5 2 5 15:14 17