Halak
Brankár St. Louis Blues Jaroslav Halák nezachytil strelu do brány. Foto: SITA/AP

NEW YORK 13. novembra (WEBNOVINY) – Až šesť z jedenástich zápasov utorkového programu NHL sa predlžovalo a v troch prípadoch dokonca o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy. V hre boli šiesti slovenskí hokejisti, ale do tabuľky produktivity body sa nezapísal ani jeden. Štyria zo šiestich svoje zápasy prehrali.

Z víťazstva sa tešili iba Richard Pánik a Andrej Sekera. Tampa Bay zvíťazila na ľade Montrealu 2:1 po nájazdoch aj bez zraneného kanoniera Stevena Stamkosa. Dvadsaťdvaročný slovenský útočník Pánik trikrát vystrelil na bránku Careyho Pricea a päťkrát zahral čisto súperom do tela. „Carey dnes podal vynikajúci výkon. Len jeho zásluhou sme získali dva body,“ pochválil svojho zverenca trénera Michel Therrien. Peter Budaj sledoval stretnutie zo striedačky.

Halák bol blízko víťazstva

Obranca Sekera pomohol pri výhre Caroliny nad Coloradom 2:1 dvoma plusovými bodmi. Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc odohral takmer 19 minút a raz bol na trestnej lavici. Avalanche utrpeli prvú prehru vonku v sezóne 2013/2014. „Lavína“ mala až do utorka na svojom konte šesť triumfov u súperov zo šiestich duelov. „Domáci začali veľmi dobre. Dovolím si tvrdiť, že druhá polovica stretnutia bola v našej réžii a aj keď sme si vypracovali viacero šancí, premenili sme len jednu,“ povedal tréner Colorada Patrick Roy.

Blízko k víťazstvu boli brankár St. Louis Jaroslav Halák, útočník Columbusu Marián Gáborík a útočník Detroitu Tomáš Tatar. Ich tímy však padli v predĺžení, resp. nájazdoch. Halák kryl 16 z 19 striel hokejistov Phoenixu, ale gól Olivera Ekmana-Larssona v 56. sekunde predĺženia znamenal triumf Coyotes 3:2 na ľade Blues. Mladý švédsky obranca strelil v tejto sezóne štvrtý gól, až tri majú prívlastok víťazné. „Bola to výborná práca Mika Ribeira,“ pochválil 22-ročný Ekman-Larsson spoluhráča, ktorý mu prihral. „Bluesmanom“ nepomohol ani najlepší kanonier NHL Alexander Steen, ktorý odohral za tento klub trojstý zápas.

Gáborík neprestrelil Holtbyho

Ovečkin

Columbus prehral vo Washingtone 3:4 po predĺžení, v 62. min rozhodol štrnástym gólom v sezóne Alexander Ovečkin. Ruský kanonier sa tým dotiahol na najlepších kanonierov doterajšej časti sezóny Stevena Stamkosa a Alexandra Steena.

Marián Gáborík si pripísal štyri strely, ale ani jeden jeho pokus neprenikol za chrbát brankára Capitals Bradena Holtbyho. Detroit prehral doma s Winnipegom 2:3 po nájazdoch a Tomáš Tatar márne čakal na bodový zápis. Výraznou mierou sa na triumfe Jets podieľal český brankár Ondřej Pavelec, ktorý zneškodnil 41 striel domácich.

Druhý najslabší tím Východnej konferencie Florida zvíťazila prekvapujúco nad lídrom celej súťaže Anaheimom 3:2, ale útočník Tomáš Kopecký k tomu bodmi neprispel. Panthers naplno bodovali po deviatich prehrách za sebou. Predtým sa z triumfu tešili ešte 19. októbra, keď doma zdolali Minnesotu 2:1 po samostatných nájazdoch.

Sebadôveru pridal brankár

Porovnateľné prekvapenie sa zrodilo v Ottawe, kde Philadelphia zvíťazila hladko 5:0. Hostia skórovali viac ako dvakrát len tretí raz v sedemnástich zápasoch sezóny, brankár Steve Mason si pripísal čisté konto po 20 mesiacoch. „Tvrdo sme pracovali a hrali tímovo. Veľa sebadôvery nám vlieval brankár Mason, ktorý bol bezchybný,“ cituje server NHL kapitána Flyers Clauda Girouxa, ktorý si pripísal dve asistencie. Obranca Andrej Meszároš chýbal v zostave víťazného tímu.

Buffalo si pred vlastnými fanúšikmi poradilo s Los Angeles 3:2 po samostatných nájazdoch. Kings navyše prišli v predĺžení o brankára Jonathana Quicka, ktorý v prerušenej hre pre bolesti odišiel do šatne a nechal sa nahradiť Benom Scrivensom. Rozsah Quickovho zranenia nie je známy. „Verím, že sa veľmi rýchlo zotaví a čoskoro sa opäť objaví v zostave,“ povedal obranca LA Drew Doughty.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Carolina – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. Jordan Staal (Gerbe, Dwyer), 21. Dwyer (Gerbe, Jordan Staal) – 35. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 18:47 min, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 2 trestné minúty a 1 zblokovaný puk

NY Islanders – Nashville 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Tavares (Nielsen), 18. Bouchard (Nielsen), 28. Okposo (Tavares, Nelson) – 55. Hornqvist (Legwand, Weber)

New York Rangers – New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 27. M. Staal (Zuccarello, Kreider), 54. Girardi (Kreider, McDonagh) – 27. R. Carter (A. Greene), 40. R. Carter (Larsson, Harrold), 58. Zubrus (Zajac, Jágr)

Washington – Columbus 4:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)

Góly: 34. Carlson (Erat, Grabovskij), 49. J. Ward (Urborn, Laich), 59. Grabovskij (Chimera, Green), 62. Ovečkin (Johansson, Carlson) – 28. Dubinsky (Letestu), 52. Boll (Wisniewski, Collins), 55. Atkinson (Dubinsky)

Marián Gáborík (Columbus) odohral 20:06 min, 4 strely na bránku, 1 zblokovaný puk

Ottawa – Philadelphia 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 17. Read (Downie, Couturier), 21. Voráček (Hartnell, Giroux), 31. Voráček (Simmonds, Giroux), 48. Lecavalier (B. Schenn), 54. B. Schenn (Lecavalier, Gustafsson)

Florida – Anaheim 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Matthias (B. Campbell, Barch), 35. Upshall (Gudbranson, Huberdeau), 45. Boyes (Upshall) – 1. Cogliano (Winnik, Smith-Pelly), 15. Lindholm (Bonino, Etem)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 17:25 min, 1 zblokovaný puk

Detroit – Winnipeg 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 15. Daciuk (Zetterberg, N. Kronwall), 54. Daciuk (Franzén, Alfredsson) – 8. Little (Wheeler, Ladd), 51. Bogosian (O. Jokinen, E. Kane), rozhodujúci sam. nájazd Ladd

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 10:31 min, 1 strela na bránku, 1 zblokovaný puk

Montreal – Tampa Bay 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 56. Briere (Pacioretty) – 5. Malone (Brewer, Crombeen), rozhodujúci sam. nájazd V. Filppula

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 15:38 min, 3 strely, 2 zblokované puky

Buffalo – Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 33. Hodgson (Ott, Moulson), 45. Hodgson (Ennis, Moulson), rozhodujúci sam. nájazd Moulson – 2. Justin Williams (Vojnov), 57. King (Toffoli, M. Richards)

St. Louis – Phoenix 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 8. Moss (Ribeiro, Ekman-Larsson), 43. Polák (Steen, Backes) – 6. Lapierre (Bouwmeester, Pietrangelo), 20. Boedker (Klinkhammer, Klesla), 61. Ekman-Larsson (Ribeiro, Doan)

Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, kryl 16 z 19 striel, úspešnosť 84,2%

Calgary – San Jose 2:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 – 0:1)

Góly: 47. Russell (Monahan), 51. Cammalleri (Butler) – 2. Couture (Marleau, Tyler Kennedy), 20. Marleau (Pavelski, J. Thornton), 62. B. Stuart (J. Thornton, D. Boyle)

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákMarián GáboríkMartin RéwayOndřej PavelecPeter BudajRichard PánikTomáš KopeckýTomáš Tatar