Fabian Ruiz, Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko (AC Miláno) v súboji s Fabianom Ruizom z SSC Neapol počas zápasu 21. kola Serie A, v ktorom sa zrodila bezgólová remíza. Miláno, 26. január 2019. Foto: SITA/AP.

RÍM 26. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno remizovali s Neapolom 0:0 v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Šláger kola veľa šancí neponúkol.

Najbližšie boli k streleniu gólu domáci, ale v 78. min predviedol David Ospina vynikajúci zákrok po akrobatickom zakončení Matea Musacchia.

Hamšík do zápasu nezasiahol

Slovenský futbalista Marek Hamšík presedel zápas na lavičke náhradníkov. „Partenopei“ znížili náskok vedúceho Juventusu na osem bodov, no ten má k dobru nedeľňajšie stretnutie na pôde Lazia Rím.

V úvodnom sobotňajšom dueli triumfovali futbalisti Sassuola nad hráčmi Cagliari 3:0. Skóre otvoril v 9. min Manuel Locatelli, ešte do polčasovej prestávky sa presadil z pokutového kopu Khouma Babacar.

Rezultát uzavrel v 87. min Alessandro Matri. Zaujímavosťou je, že Locatelli aj Matri sú odchovanci AC Miláno. Sassuolo zvíťazilo po štyroch zápasoch, Cagliari netriumfovalo už tri duely v sérii.

Quagliarella strelil dva góly

Z troch bodov sa tešila aj Sampdoria Janov, ktorá deklasovala Udinese Calcio 4:0. Základ úspechu položil v 33. min z pokutového kopu veterán Fabio Quagliarella.

Tridsaťpäťročný útočník premenil penaltu aj v 56. min. Neskôr naňho nadviazali aj spoluhráči Karol Linetty a Manolo Gabbiadini.

Quagliarella je so 16 zásahmi na čele poradia kanonierov Serie A. O druhé miesto sa delia hviezdni Cristiano Ronaldo z Juventusu a Duván Zapata z Atalanty, obaja skórovali štrnásťkrát.