Video: V USA chytili vražedného Ramba, poľoval na policajtov

Vypátrali jedného z najhľadanejších zločincov v USA
Polícia v Pennsylvánii vypátrala miesto úkrytu jedného z najhľadanejších zločincov v Spojených štátoch amerických. Eric Frei zastrelil v septembri policajta a ďalšieho ťažko zranil. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 31. októbra (WEBNOVINY) – Polícii v Pennsylvánii sa podarilo vo štvrtok chytiť jedného z 10 najhľadanejších zločincov v USA, uviedla americká televízna stanica CBC.

Obrazom: Pátranie po jednom z najhľadanejších zločincov v USA

Tridsaťjedenročný Eric Frei zastrelil v septembri policajta a ďalšieho ťažko zranil. Stovkám policajtov, ktorí po ňom niekoľko mesiacov pátrali, sa ho podarilo chytiť v opustenom hangári. Frei hrozil že zabije ďalších policajtov, oznámil dokonca „masové vraždenie“.

„Frei mal misiu: zabíjať príslušníkov exekutívy,“ povedal Frank Noonan z Pennsylvánskej štátnej polície na štvrtkovej tlačovej konferencii. Pri zatknutí mal Frei pri sebe pištoľ a ostreľovaciu pušku.

Vypátrali jedného z najhľadanejších zločincov v USA
Foto: SITA/AP

Podľa doterajšieho vyšetrovania Rambo, ako strelca nazývali, pravdepodobne konal sám. Na streľbu sa dopredu pripravoval, v jeho izbe v rodičovskom dome našla FBI návod pre ostreľovačov. Podľa jeho otca, penzionovaného majora americkej armády, bol Frei vynikajúci strelec, „ktorý nestrieľa vedľa“.

Úrady predpokladajú, že konfrontáciu s políciou dlho plánoval. Po „Rambovi“ pátrali stovky policajtov s helikoptérami, cvičenými psami a termokamerami. Motív jeho činu nie je známy.

Video: Eric Frei je už vo väzbe, polícii v USA sa ho podarilo chytiť

https://www.youtube.com/watch?v=uWST1Okd9lA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom