Riemsdyk bozak
Hráči Toronto Maple Leafs James van Riemsdyk (21) a Tyler Bozak (42). Foto: SITA/AP

PHILADELPHIA 29. marca (WEBNOVINY) – Hokejistom Toronta sa momentálne nedarí, v piatok prehrali vo Philadelphii (2:4) siedmy zápas v rade. Americký útočník James van Riemsdyk mal však aspoň malý dôvod na radosť. Jeho gól, ktorým vyrovnal v druhej tretine na 1:1, padol už štyri sekundy po začiatku prostrednej časti hry. Ide o vyrovnanie absolútneho historického rekordu v strelení najrýchlejšieho gólu po úvodnom buly v niektorej z tretín v zápase NHL.

Doterajší rekordný zápis držali Claude Provost z Montrealu a Denis Savard zo Chicaga. Provost skóroval štyri sekundy po začiatku druhej tretiny súboja Montreal – Boston 9. novembra 1957 a Savard strelil gól štyri sekundy po úvodnom buly tretej tretiny zápasu proti Hartfordu Whalers 12. januára 1986.

Obrazom: James van Riemsdyk strelil gól za štyri sekundy

Aktuálny Van Riemsdykov gól sa zrodil aj vďaka rýchlosti a pohotovosti jeho spoluhráča Tylera Bozaka. Ten vyhral úvodné buly v strede klziska, posunul puk do útočnej tretiny, prihral doľava na Van Riemsdyka a ten bez otáľania prekonal Steva Masona v bráne Flyers. „Bozak to urobil parádne. Pred úvodným buly sme sa pozreli jeden na druhého a naznačili si, čo chceme urobiť. Tým, že buly bolo víťazné, náš plán sa mohol zrealizovať. Ja som už len strieľal,“ komentoval James van Riemsdyk na webovej stránke Maple Leafs.