Video: Vláda schválila milióny na Národné cyklistické centrum, Sagan hovorí o jedinečnom projekte

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, www.facebook.com.

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská vláda na svojom stredajšom zasadnutí prijala návrh na uvoľnenie finančných prostriedkov pre výstavbu Národného cyklistického centra (NCC). Slovenský zväz cyklistiky (SZC) na vybudovanie spomenutého centra dostane dotáciu 29 miliónov eur. Jej čerpanie je naplánované na roky 2019 až 2023.

Sagana správa potešila

Ak si tento projekt vyžiada ešte vyššie náklady, budú hradené zo strany SZC. Prevádzkovateľom pripravovaného NCC má byť SZC a výdavky s tým spojené má kryť z vlastných zdrojov. Lokalizovaný by mal byť v katastri obce Orechová Potôň.

„Veľmi ma potešila správa, že SZC dostal dotáciu od slovenskej vlády na vybudovanie Národného cyklistického centra. Realizácia tohto projektu nielen posunie slovenskú cyklistiku vpred, ale naši pretekári budú mať aj adekvátne podmienky na prípravu. A to je podľa mňa dobré. Dúfam, že SZC vybuduje centrum v čo najkratšom čase a aj ja si v ňom budem môcť zatrénovať či zapretekať. Myslím si, že ide o jedinečný projekt,“ vyjadril sa elitný slovenský cyklista Peter Sagan, ktorého cituje ho prezentácia SZC na facebooku.

Ubytovaco-regeneračný priestor

Podľa schválených materiálov je cieľom projektu vybudovanie NCC ako multicyklistického komplexu zahŕňajúceho podmienky pre celosezónne prevádzkovanie všetkých odvetví cyklistiky.

„NCC bude slúžiť na plnohodnotnú tréningovú činnosť a zároveň bude priestorom pre organizovanie podujatí s domácim aj s najvyšším medzinárodným rozmerom. Bude slúžiť rovnako pre rozvoj profesionálnej cyklistiky na vrcholovej úrovni, podporu rozvíjania mladých talentov, ako aj pre využitie aktívneho trávenia voľného času širokej verejnosti, od detských až po seniorské kategórie,“ uvádza sa v príslušných dokumentoch.

Okrem športovej časti má centrum obsahovať aj ubytovaco-regeneračný priestor. „Využiteľnosť NCC bude celoročná, pre široké skupiny – od vrcholových športovcov, pripravujúcich sa na domáce a medzinárodné podujatia, cez výchovu talentovanej športovej mládeže, zvyšovanie zručností amatérskych jazdcov získavanie prvého kontaktu so športom a cyklistikou u malých detí. Vytvorením bezpečného, od dopravy obmedzeného priestoru môžu naraz športovať celé rodiny. Centrum bude celoročne slúžiť pre rôzne športy na tréningovú činnosť ako aj organizovanie podujatí rôzneho typu, od domácej úrovne až po najvyššiu medzinárodnú úroveň,“ uvádzajú autori projektu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan
Firmy a inštitúcie Vláda SR