Video: Z centra Prahy evakuovali stovky ľudí, hasiči zasahovali pri masívnom úniku plynu

Únik plynu v centre Prahy
Pražskí hasiči zasahovali pri masívnom úniku plynu v centre Prahy. 5. júl 2018 Reprofoto: www.youtube.com

PRAHA 6. júla (WebNoviny.sk) – Pre únik plynu v centre Prahy hasiči vo štvrtok večer evakuovali päťsto obyvateľov domov na Masnej ulici v Starom Meste. Uzavretá bola tiež nadväzujúca Rybná ulica a v blízkej Revolučnej ulici prerušili premávku električiek a autobusov.

Po zhruba troch hodinách sa podarilo uzavrieť potrubie a plyn zastaviť. Plyn unikal z výkopu, kde dodávateľská firma vymieňala potrubia, informuje portál iDNES.cz.

O 21:50 polícia uvoľnila pre peších Revolučnú ulicu a jej obyvatelia sa mohli začať vracať domov, uviedli hovorcovia polície a hasičov. Zdravotníci na mieste ošetrili päť ľudí, ktorí sa ľahko nadýchali plynu – matku s dieťaťom a troch zasahujúcich policajtov, povedal hovorca polície Jan Rybanský. Nikoho nemuseli previezť do nemocnice, doplnila hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jana Poštová.

Na mieste boli podľa šéfa pražských hasičov Romana Hlinovského zrejme výbušné koncentrácie plynu, v bezprostrednom okolí ale výbuch nehrozil. Na zásahu sa podľa neho zúčastnilo tridsať až štyridsať hasičov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom