Kazaň, khl, hokej
Radosť hokejistov Kazane po góle v sieti Traktora Čeľjabinsk. Foto: ak-bars.ru

MOSKVA 15. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg v prvom zápase nedeľňajšieho programu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 2:1. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej padli všetky góly. Hostia si vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Streľcova a Simakova, domáci odpovedali v 40. min presným zásahom Sitnikova.

V druhom nedeľňajšom stretnutí Kazaň v domácom prostredí zdolala Omsk vysoko 6:0. Gólmi Hešku, Bourqua a Stapletona viedla po prvej tretine trojgólovým rozdielom, ktorý v neskoršom priebehu zápasu zveľadili Burmistrov, Pesonen a Kirill Petrov.

Výsledky – nedeľa:

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Heška, 12. Bourque, 15. Stapleton, 26. Burmistrov, 45. Pesonen, 60. K. Petrov

Jugra Chanty-Mansijsk – Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Sitnikov – 29. Streľcov, 31. Simakov