Avangard Omsk
Radosť hráčov Avangardu Omsk po góle v sieti Traktora Čeľabinsk. Foto: hawk.ru

MOSKVA 13. marca (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Traktora Čeľabinsk Michael Garnett utvoril nový rekord play-off ruských súťaží a Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Tridsaťročný Kanaďan neinkasoval do stredy 211 minút a 41 sekúnd.

Prekonal rekord, ktorý doteraz držal Georgij Gelašvili, keď v sezóne 2008/2009 nedostal gól 205 minút a 22 sekúnd. Čeľabinsk vyhral prvé tri duely semifinálovej série Východnej konferencie s Avangardom Omsk vždy na nulu, čo sa nepodarilo doteraz žiadnemu tímu v play-off KHL.

Garnettova nepriestrelnosť sa začala ešte vo štvrťfinále proti Astane a pokračovala proti Omsku. V stredu ju definitívne ukončil v 24. min Sergej Kalinin pri prehre Čeľabinska s Omskom vo štvrtom dueli (1:3), v ktorom uzavrel gólový účet slovenský útočník Tomáš Záborský. Traktor vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:1.

V stredu skóroval aj druhý Slovák. Štefan Ružička zo Salavatu Julajev Ufa otvoril skóre v meraní síl s Ak Bars Kazaň (3:5). Pre 28-ročného Nitrana to bol tretí presný zásah v tejto sezóne play-off, stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy.

Východná konferencia – 2. kolo play-off – štvrté zápasy

(hrá sa na 4 víťazstvá)

Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) – stav série: 2:2

Góly: 7. Š. RUŽIČKA (Filatov), 23. Pihlström (Aťušov, Kirill Koľcov), 38. Aťušov (Mirnov, Kajgorodov) – 10. Obuchov (Pesonnen, Immonen), 33. N. Kapanen (Kuľaš), 35. N. Kapanen (Nikulin, Morozov), 42. Petrov (Lukojanov), 51. N. Kapanen (Nikulin, Morozov)

Traktor Čeľabinsk – Avangard Omsk 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) – stav série: 3:1

Góly: 52. Čistov (J. Kuznecov) – 24. S. Kalinin (Salmela), 27. D. Siomin, 59. ZÁBORSKÝ