Tomáš Záborský
Tomáš Záborský Foto: hawk.ru

MOSKVA 21. februára (WEBOVINY) – Až v štyroch z ôsmich štvrtkových zápasov 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) rozhodol o víťazovi gól v predĺžení.

Na túto skutočnosť „doplatili“ vo štvrťfinále Západnej konferencie Slovan Bratislava i HC Lev Praha, ktorí zhodne prehrali 2:3 po predĺžení a v sérii, hranej na štyri víťazstvá, majú manko 0:2.

„Belasí“ podľahli v Moskve domácemu obhajcovi Gagarinovho pohára Dinamu a pražský tím nestačil na ďalší klub z ruskej metropoly CSKA, za ktorý odchytal celý duel Rastislav Staňa.

Vo Východnej konferencii strelil slovenský reprezentačný útočník Tomáš Záborský víťazný gól Avangardu Omsk v domácom dueli proti Sibiru Novosibirsk (5:0). Dvadsaťpäťročný krídelník otvoril skóre duelu v 26. min a až do konca stretnutia dávali góly len jeho spoluhráči. Omsk sa ujal vedenia v sérii 1:0 a v piatok môže pred vlastnými fanúšikmi potvrdiť dobrý štart do vyraďovacej časti.

V ďalších dvoch dueloch „Východu“ sa rozhodovalo až v spomenutom predĺžení. Ufa aj zásluhou dvoch asistencií Štefana Ružičku dotiahla stretnutie v Magnitogorsku do remízového konca po III. tretine, v 2. min predĺženia poslal Salavat Julajev do vedenia 1:0 na zápasy Svitov. Vonku uspel aj Barys Astana, klub z Kazachstanu zdolal gólom Starčenka v 75. min Čeľabinsk 4:3 po predĺžení.

V tzv. Pohári nádeje, kde sa hrá na odvetu, remizoval Spartak Moskva s Viťazom Čechov 2:2. Za domácich odchytal celé stretnutie Ján Lašák a na druhý presný zásah prihrávali Romanovskému obranca Jaroslav Obšut a útočník Branko Radivojevič.

Výsledky štvrtkových duelov 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

(hrá sa na štyri víťazstvá)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) – stav série: 1:0

Góly: 26. ZÁBORSKÝ (Ľamin, Volkov), 37. Volkov (Perežogin, Popov), 39. Valentenko (Belov, Popov), 45. Bumagin, 55. Popov (Perežogin)

Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1) – stav série: 0:1

Góly: 8. Zuccarello (Moziakin), 8. Kazionov (Chabarov), 49. Antipin (Moziakin, O’Reilly) – 12. Zinoviev (RUŽIČKA, Filatov), 16. Zinoviev (RUŽIČKA, Proškin), 29. Pihlström (Kirill Koľcov, Kajgorodov), 62. Svitov

Traktor Čeľabinsk – Barys Astana 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1) – stav série: 0:1

Góly: 25. Panov (Čistov), 35. Panov (Vasiľčenko, Kontiola), 59. Jakuceňa (Ničuškin, Kontiola) – 19. Bochenski (Savčenko), 31. Bochenski (Savčenko, Rudenko), 44. Krasnoslobodcev, 75. Starčenko (Rudenko)

Ak Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) – stav série: 1:0

Góly: 16. Pesonen (Obuchov), 19. L. Darziňš (J. Medvedev, Tereščenko), 39. L. Darziňš (I. Nikulin, Barulin), 54. Morozov (N. Kapanen, Žerdev), 57. Golubev (Bodrov) – 30. Milovzorov

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) – stav série: 1:1

Góly: 13. Apaľkov (Galimov, Plotnikov), 42. S. Kronwall (Guskov, Kaľužnyj) – 19. Riazancev (Videll, Anisin)

SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 7:0 (1:0, 2:0, 4:0) – stav série: 2:0

Góly: 19. Kučerjavenko (Panarin, Afinogenov), 27. Dallman (Maartensson, Průcha), 27. Varnakov (Osipov, Tichonov ml.), 44. Burdasov (F. Fiodorov, Neprjajev), 45. Tichonov ml. (Dallman, Ramstedt), 56. Burdasov, 60. Tichonov ml. (Varnakov)

Dinamo Moskva – Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) – stav série 2:0

Góly: 2. Petružálek, 33. Sopin (Kasjančuk, Gorovikov), 72. Sopin (Kasjančuk) – 26. Bližňák (Vondrka), 31. Kukumberg (Štajnoch)

CSKA Moskva – HC Lev Praha 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0) – stav série: 2:0

Góly: 15. A. Radulov (I. Radulov), 58. Rylov (I. Radulov, A. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov, Kvaša) – 23. Danielsson (Oystrick, Mäenpää), 45. Birner (Repik, Vrána)

Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celé stretnutie a kryl 39 streleckých pokusov hostí.

Pohár nádeje 2013 – prvý zápas (hrá sa na odvetu):

Spartak Moskva – Viťaz Čechov 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)

Góly: 14. Suglobov (Želdakov), 35. Romanovskij (OBŠUT, RADIVOJEVIČ) – 10. Koroľov, 58. Malevič (Chafizullin)

Ján Lašák odchytal celé stretnutie a kryl 18 striel súpera.

Dinamo Riga – Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 18. Bukarts (A. Džerinš, Cibuľskis), 35. Pavlovs, 38. Sotnieks (K. Redlihs, Szczechura), 56. Cibuľskis (A. Džerinš) – 6. Gorbunov (Černov)

Viac k osobe Branko RadivojevičJán LašákJaroslav ObšutRastislav StaňaTomáš Záborský