Vieme prví: Polícia robí raziu v reklamných firmách

Kukláči
NAKA zadržala obchodníkov s mäsom. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) – Od skorých ranných hodín Národná kriminálna agentúra (NAKA), zrejme jej zložka, jednotka finančnej polície, na viacerých miestach Slovenska vykonáva domové prehliadky. Viac ako sto policajtov dnes ráno spolu s kukláčmi vtrhli podľa informácií portálu Webnoviny.sk do viacerých reklamných firiem na celom Slovensku. Najviac však v košickom a bratislavskom kraji.

Podľa informácií portálu Webnoviny.sk polícia vykonala raziu, pretože má vo firmách ísť o závažnú ekonomickú trestnú činnosť. Reklamné spoločnosti mali podľa polície vykonávať neoprávnené výbery DPH a klientom optimalizovať dane. Má ísť o miliónové straty pre štátny rozpočet. V jednej firme na východe Slovenska prehliadka trvá už viac ako šesť hodín a firma je stále hermeticky uzavretá.

Polícia potvrdila, že príslušníci NAKA zasahujú na viacerých miestach Slovenska. „Môžeme potvrdiť, že na viacerých miestach Slovenska dnes vykonávajú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zaisťovacie úkony. Vzhľadom na prebiehajúce úkony trestného konania nie je možné poskytnúť k veci bližšie informácie, pretože by mohlo dôjsť k ohrozeniu, respektíve mareniu aktuálne prebiehajúceho dokazovania,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra