Vietor prevracal na východe stromy, situácia sa môže zhoršiť

Snehová búrka v Španielsku
V Španielsku vyčíňa počasie. Snehová búrka v Barcelone váľala stromy. Foto: AP Photo/David Ramos

POPRAD 16. decembra (WEBNOVINY) – Popradskí hasiči dnes popoludní zasahovali na viacerých miestach v okrese Poprad, kde silný vietor spôsobil problémy.

Medzi Ždiarom a Bachledovou dolinou spadol na cestu strom. Našťastie nedošlo k žiadnym škodám ani ublíženiu na zdraví.

Horšie dopadli majitelia piatich áut v Tatranskej Lomnici. Pri Grandhoteli Praha spadol na zaparkované autá strom. K zraneniu osôb našťastie nedošlo, informoval SITA riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. Situácia v regióne sa podľa Ondreja Šprocha môže ešte zdramatizovať, keďže stále platí výstraha pred silným vetrom.

Následky silného vetra pocítili aj Popradčania

Približne o 15:00 došlo k asi 1,5 hodinovému výpadku elektrického prúdu na sídlisku Juh v Poprade. Vo viacerých obchodoch a prevádzkach na sídlisku zostali uväznení ľudia.

Na sídlisku v čase výpadku kolabovala aj doprava, keďže bez elektrickej energie nefungovali ani semafory na niektorých križovatkách na sídlisku Juh.

Podľa informácií z linky poruchovej služby Východoslovenskej energetiky dôvodom výpadku bola porucha na zariadení vysokého napätia. Krátko po 16:30 sa podarilo dodávku elektrickej energie obnoviť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav