Viktória Kužmová sa cez 3. kolo Roland Garros nedostala, Johanna Kontová jej nedala šancu

Johanna Kontová
Britská tenistka Johanna Kontová počas 3. kola Roland Garros. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 31. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová podľahla Britke Johanne Kontovej 2:6, 1:6 v zápase tretieho kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Slovenka nezvládla úvodné tri hry duelu a hoci následne získala späť stratené podanie a znížila náskok súperky na 2:3, prvý set jednoznačne prehrala. Začiatok druhého setu bol veľmi podobný tomu z úvodného dejstva. Napokon fedcupová reprezentantka SR uhrala ešte o gem menej, a tak za 55 minút podľahla 26. nasadenej hráčke turnaja.

Viktória Kužmová sa v zápase nedostala k svojej aktívnej hre a na konto si pripísala iba deväť víťazných úderov. Kontová ich predviedla dvadsať a využila päť zo šiestich brejkbalových príležitostí. V osemfinále čaká rodáčku zo Sydney chorvátska tenistka Donna Vekičová, ktorá si takisto hladko poradila s Belindou Bencicovou 6:4, 6:1. Pre košickú rodáčku Kužmovú sa púť Parížom ešte nekončí, keďže práve po boku Bencicovej sa predstaví aj vo štvorhre.