Víťaz Roland Garros má novú prácu, za 450 eur dokladá tovar v supermarkete

Kevin Krawietz, Andreas Mies
Nemecký tenista Kevin Krawietz (vpravo) a jeho krajan Andreas Mies. Foto: archívne, SITA/AP

Tenista Kevin Krawietz sa aj v časoch pandémie koronavírusu snaží byť užitočný. Víťaz štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži po boku krajana Andreasa Miesa má v súčasnosti bežné zamestnanie.

Dezinfikoval nákupné vozíky

Dvadsaťosemročný Nemec využíva nedobrovoľný voľný čas zmysluplne a prvýkrát vo svojom živote má džob, ktorý nesúvisí s tenisovou loptičkou. „Už pár týždňov pracujem v jednom diskonte za plat 450 eur,“ uviedol Krawietz v rozhovore pre Spiegel.

Okrem forhendu, bekhendu či volejov sa rodák z Coburgu venuje aj vykladaniu tovaru v miestnom supermarkete: „S kolegom ukladáme tovar na regály, či ho z nich sťahujeme, ďalej sledujem, či je dostatok tovaru na oddelení syrov či klobás, vytrieďujem prázdne kartóny. Uplynulý týždeň som robil pri vstupe do obchodu aj bezpečnostnú službu a nákupné vozíky som čistil dezinfekčným prostriedkom.“

Chcel normálnu prácu

Krawietz, ktorý sa od známeho dozvedel, že do obchodov v súčasnosti hľadajú posily personálu, tvrdí, že vďaka novému zamestnaniu získal viac uznania.

„Vo všeobecnosti som už dlhšie plánoval okúsiť normálnu prácu. Počas koronavírusu sa mi naskytla táto príležitosť. Moji kolegovia zväčša vstávajú o piatej, aby o pol šiestej sú už v obchode, aby vyložili tovar. Na druhej strane ja som mal v živote dopriaty luxus, aby moje hobby bolo zároveň aj mojím povolaním,“ poznamenal Krawietz, ktorý sa aj naďalej venuje aj tenisu, keďže v supermarkete má skrátený pracovný čas.

„Ako profesionál môžem na základe špeciálneho povolenia trénovať v tenisovej hale, takže tri či štyrikrát týždenne si zahrám,“ dodal 13. hráč svetového deblového rebríčka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas MiesKevin Krawietz