Vittek po takmer pol roku opäť v akcii

Vittek

ANKARA 5. marca (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek nastúpil prvýkrát po takmer polročnej pauze spôsobenej zranením a problémami na prestupovom trhu na súťažný duel. Dvadsaťosemročný útočník sa objavil v základnej zostave tureckého prvoligového klubu MKE Ankaragücü v sobotňajšom stretnutí 24. kola najvyššej domácej súťaže na pôde Konyasporu a svojím výkonom prispel k triumfu 2:0. Ako je známe, Vittek pauzoval od konca septembra minulého roka pre zranenie kolena a v januári mu pre minútové omeškanie nevyšiel prestup z Ankary do rakúskeho Red Bull Salzburg, pričom na verdikt Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) musel čakať takmer štyri týždne.

V predmetnom zápase sa predstavili aj ďalší traja Slováci. Za domáci Konyaspor odohral stredopoliar Peter Grajciar prvý polčas a videl žltú kartu. V drese hosťujúceho MKE sa okrem Vitteka objavili aj záložník Marek Sapara a útočník Stanislav Šesták.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej tureckej futbalovej súťaže:

Konyaspor – Ankaragücü 0:2

Peter Grajciar (Konyaspor) odohral prvý polčas a dostal žltú kartu. Stanislav Šesták absolvoval celý duel, Róbert Vittek hral do 66. min a Marek Sapara (všetci Ankaragücü) bol na trávniku do 70. min.

Gaziantepspor – Sivasspor 3:1

Ľuboš Kamenár (Sivasspor) nebol ani na lavičke náhradníkov

Galatasaray Istanbul – Kardemir Karabük 0:0.

Grécko – I. liga – Breška s gólom, Volos už na 3. mieste

Prekvapenie aktuálnej sezóny najvyššej gréckej futbalovej súťaže 2010/2011 Olympiakos Volos sa po sobotňajšom víťazstve 3:0 nad posledným Panserraikosom dostalo už na tretie miesto v tabuľke. Volos bol blízko vedúceho gólu v 11. min, pokus slovenského stopéra Petra Doležaja však vytlačil brankár hostí Daniel Fernandez na rohový kop. Skóre otvoril o štyri minúty neskôr Maďar Krisztián Németh. Druhý Slovák v drese domácich Mário Breška zvýšil v 42. min na priebežných 2:0. Ten istý hráč rozvlnil súperovu sieť aj po zmene strán v 65. min, ale rozhodca mu gól neuznal.

Výsledky sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej gréckej futbalovej súťaže:

Olympiakos Volos – Panserraikos 3:0

Peter Doležaj aj Mário Breška (obaja Volos) odohrali celý zápas, Doležaj dostal v 72. min žltú kartu, Breška v 42. min skóroval

Xanthi – Kerkyra 2:1

Aris Solún – Iraklis Solún 0:1.

Poľsko – Jež v premiére skóroval, dva góly Gašparíka

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Róbert Jež si v sobotňajšom stretnutí najvyššej poľskej futbalovej súťaže Górnik Zabrze – Zaglebie Lubin (5:1) otvoril strelecký účet v novom pôsobisku. Dvadsaťdeväťročný stredopoliar, ktorý do Poľska zamieril len nedávno z mužstva slovenského majstra MŠK Žilina, uzatváral vo svojej premiére v drese Górnika v nadstavenom čase skóre duelu. Dvakrát sa navyše strelecky presadila aj ďalšia zimná posila tohto poľského tímu spod Tatier, stredopoliar Michal Gašparík. Odchovanec trnavského Spartaka prekonal súperovho brankára v 45. a 68. min, pričom jeho prvý zásah v stretnutí sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže:

Górnik Zabrze – Zaglebie Lubin 5:1

Michal Gašparík odohral celý zápas a strelil dva góly, Róbert Jež (obaja Zabrze) nastúpil v 77. min a v nadstavenom čase skóroval. Csaba Horváth (Zaglebie) odohral celý zápas.

Widzew Lódž – Korona Kielce 3:1 – Pavol Staňo (Kielce) odohral celý zápas

GKS Belchatów – Jagiellonia Bialystok 0:0

Arka Gdynia – Lech Poznaň 0:3

Miroslav Božok (Gdynia) hral do 82. min.

Viac k osobe Górnik ZabrzeLuboš KamenárMarek SaparaMário BreškaMichal gašparíkPeter GrajciarRóbert JežRóbert VittekStanislav Šesták