Vlhová a Velez-Zuzulová sú už v Pjongčangu, pred tréningami si oddýchli v lietadle

Vlhová, Zuzulová
Slovenské lyžiarky Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová Foto: archívne, SITA/AP

PJONGČANG 4. februára (WebNoviny.sk) – Všetky hlavné tromfy slovenskej olympijskej výpravy v individuálnych športoch na ZOH 2018 sú už v juhokórejskom Pjongčangu.

Po biatlonistke Anastasii Kuzminovej (pricestovala už vo štvrtok 1. 2.) a snoubordistke Klaudii Medlovej (z USA priletela v sobotu 3. februára) sa do dejiska XIII. zimných olympijských hier dostali v nedeľu večer už aj slalomárske esá Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová.

Spoločne s celým Vlhovej tímom na čele s trénerom Liviom Magonim, s hlavným tlačovým atašé slovenskej výpravy na ZOH Ľubomírom Součkom a s početným predvojom televízneho štábu RTVS leteli Vlhová a Velez Zuzulová zo Schwechatu cez katarskú Dauhu.

Oddych pred tréningami

Na soulskom letisku Inčchon pristáli krátko po 17.00 h popoludní a do pjongčanskej olympijskej dediny sa autobusom vydali pred 19.00 h večer kórejského času. „Obe časti letu boli pokojné a špičkové športovkyne si vďaka pobytu v business triede mohli pospať. Trochu si tak mohli oddýchnuť pred náročnými tréningovými dňami, v ktorých sa navyše budú musieť vyrovnávať s osemhodinovým časovým posunom,“ píše sa na web olympic.sk, ktorý ďalej informuje: „Pred pristávaním v Soule bolo krásne slnečné počasie, ale po vyjdení pred letiskovú halu Slováci prvý raz okúsili poriadnu juhokórejskú zimu. Zatiaľ čo počas dňa bolo vďaka slnku cez víkend v Kórejskej republike celkom príjemne, po zotmení sa prudko ochladzuje.“

Na schwechatskom letisku „vyprevádzala“ v sobotu svetoznáme zjazdárske esá početná skupina slovenských novinárov. Obe prišli na letisko sólovo.Vlhovej tím v značnom predstihu ´odčekoval´ obrovské množstvo batožiny (sedem kufrov, šesť veľkých tašiek, jedenásť vakov s lyžami, tri servisné bedničky a ďalšie ťažké batohy s lyžiarkami).

Tím Velez Zuzulovej na čele s jej otcom a trénerom Timotejom Zuzulom sa na rovnakú cestu tiež s poriadne veľkou výbavou vydával o deň neskôr v nedeľu 4. februára.

Čakajú na zvyšných olympionikov

Veľká väčšina slovenských „horských“ športovcov je už v Pjongčangu. Z „horskej“ dvadsaťosmičky slovenských olympionikov sa čaká už len na príchody zjazdárov Adama a Andreasa Žampovcov, Mateja Falata, Barbary Kantorovej a Sone Moravčíkovej, bežca na lyžiach Miroslava Šuleka a sánkarky Kataríny Šimoňákovej. Naopak, v prímorskej dedine v Kangnungu z ďalších slovenských 28 olympionikov nebýva zatiaľ ešte ani jeden.

Väčšia časť tímu hokejistov pricestuje v stredu 7. februára spoločne s krasokorčuliarskym tanečným párom Lucie Myslivečková – Lukáš Csőlley, zvyšok hokejového tímu o deň neskôr. Ako posledná z 56 nominovaných slovenských reprezentantov pricestuje z USA do dejiska ZOH 2018 krasokorčuliarka Nicole Rajičová.

„Napriek tomu v prímorskej dedine bývajú už viacerí Slováci – vedenie výpravy, aj niekoľkí členovia realizačných tímov sánkarov a bežcov na lyžiach, pretože v horskej dedine zatiaľ nie je dostatok lôžok a hotely pre členov výpravy sprístupnia až krátko pred otvorením zimných olympijských hier. To sa uskutoční v piatok 9. februára od 20.00 h miestneho času, t. j. napoludnie o 12.00 h SEČ,“ dopĺňa informácia na webe olympic.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie MyslivečkováLukáš CsölleyNicole RajičováPetra VlhováVeronika Velez-Zuzulová