Vo Fortuna lige sa darilo domácim, Látal v Košiciach skončil

Ruža v Košiciach vyhrávala, ale nakoniec nezískala ani bod
Zľava: Adam Zreľák a Boris Turčák z Ružomberka a Boris Sekulič z Košíc v zápase 19. kola futbalovej Fortuna ligy. Košice, 29. november 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak

KOŠICE 29. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti MFK Košice zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 2:1.

V dôležitom súboji dvoch tímov z dolného konca tabuľky lepšie začali hostia z Liptova, ktorých poslal do vedenia v 13. min Juraj Vavrík po peknej priamočiarej akcii do odkrytej obrany domácich. Košicanom stačilo necelých 12 minút na otočenie výsledku. V 23. min najprv Omar Diaby po odrazenej lopte zvnútra šestnástky vyrovnal a v 34. min Nermin Haskič po ukážkovej práci s loptou v pokutovom území súpera strelil víťazný gól košického tímu. V druhom polčase už gól nepadol.

Košičania sa rozlúčili s ligovou jeseňou víťazstvom a v neúplnej tabuľke poskočili na 7. priečku. Na ich lavičke však po sobotňajšom zápase skončil český tréner Radoslav Látal. V sobotu popoludní o tom informoval Slovenský rozhlas vo svojom spravodajstve. Štyridsaťštyriročnému koučovi došla trpezlivosť pre pretrvávajúce finančné problémy v klube. Záväzky údajne narástli na státisíce českých korún. Látal prebral Košičanov vlani v septembri, triumfoval s nimi v domácej pohárovej súťaži Slovnaft Cupe, čo znamenalo účinkovanie mužstva v predkole Európskej ligy 2014/2015.

Obrazom: Sobotňajšie zápasy 19. kola Fortuna ligy

Otočiť výsledok sa v sobotu podarilo aj hráčom Spartaka Myjava. „Kopaničiari “ prehrávali s Trenčínom od 23. minúty gólom Harisa Hajradinoviča, v 56. minúte vyrovnal Filip Oršula. O troch bodoch pre domácich rozhodol v 76. minúte najlepší strelec Myjavčanov Štefan Pekár. Myjava sa vďaka výhre dostala na štvrtú priečku ligovej tabuľky, Trenčínu patrí druhé miesto za vedúcou Žilinou, ktorá má o zápas menej.

Doma sa podarila naplno bodovať aj futbalistom Zlatých Moraviec, ktorí porazili nováčika z Podbrezovej 1:0. O troch bodoch pre zverencov Branislava Mráza rozhodol v 72. minúte sošný útočník Karol Pavelka. Domáci sa týmto dôležitým víťazstvom bodovo takmer dotiahli na svojho sobotného súpera – ViOnu patrí s 20 bodmi desiata priečka, Podbrezová má o bod viac a v tabuľke figuruje na deviatom mieste.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 19. kolo – sobota:

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 23. O. Diaby, 34. Haskič – 13. Vavrík, ŽK: 78. Viazanko (Košice), rozhodovali: Jaška – R. Sluk, Kováč, 785 divákov

Košice: Tofiloski – Sekulić, Huk, Korijkov, Kavka (75. Ostojič) – Bašista, Šinglár, Viazanko, Bukata – O. Diaby (82. Škutka), Haskič (90. Dimun)

Ružomberok: Putnocký – Kružliak, A. Lovás, Práznovský, Mário Almaský – Martin Nagy, L. Lupták, Turčák (46. Gerát), Vavrík (79. Habánek) – L. Janič, Zreľák

Spartak Myjava – AS Trenčín 2:1 (0:1)

Góly: 56. F. Oršula, 76. Š. Pekár – 23. Hajradinovič, ŽK: 63. Kleščík, 76. Čögley (obaja Trenčín), rozhodovali: Marhefka – Mókoš, Pozor, 1841 divákov

Myjava: Solnička – Beňo, P. Jánošík, Černáček, Ciprys – T. Marček, D. Duga (80. Častulín) – E. Daniel, M. Kuzma, Š. Pekár – F. Oršula (68. Jastráb)

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Rundič, Kleščík, Mišák (66. Rabiu) – Lobotka – Hajradinovič, Holúbek, Moses Simon – Guba (66. Mondek), Jairo

FC ViOn Zlaté Moravce – ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 72. Pavelka, ŽK: 59. P. Sabo – 37. M. Pančík, rozhodovali: Chmura – Benko, Bednár, 860 divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Mujkoš, Pintér, Chren – P. Sabo, Charizopulos – Orávik, P. Ďurica (59. D. Djuričič), Mikinič – Pavelka (80. Mujkoš)

Podbrezová: Hanák – Andrič, Nosko, Kupčík, Greško – M. Kochan – Gál-Andrezly (75. Nworah), Podio (46. Harvilko), Karaš (66. J. Pančík), M. Pančík – Vaščák