Vo Francúzsku zadržali Alžírčana, chcel útočiť na kostoly

Väzenie, putá
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 22. apríla (WEBNOVINY) – Francúzska polícia v nedeľu zatkla v juhovýchodnej časti Paríža ozbrojeného muža, ktorého podozrieva z chystania útoku na jeden alebo dva kostoly. Zadržanie 24-ročného študenta informačnej technológie v stredu oznámil francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve.

Alžírčan je podozrivý aj z vraždy

Polícia podľa neho pri zásahu zaistila pištole, ako aj ďalšie zbrane, nepriestrelné vesty a „podrobné dokumenty preukazujúce nad všetky pochybnosti, že tento jednotlivec plánoval bezprostredný útok, azda na jeden alebo dva kostoly“.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete

—–> TU

Nemenovaný zdroj z ministerstva vnútra informoval, že zadržaný muž je štátnym príslušníkom Alžírska a podozrivý je taktiež z podielu na vražde 32-ročnej ženy, ktorú našli v nedeľu mŕtvu v jej aute. Dodal, že zatknutie nasledovalo po tom, ako si zavolal rýchlu zdravotnícku pomoc, aby mu ošetrila zranenie.

Muž sa zrejme omylom postrelil

Zdravotníci po príchode zistili, že muž utrpel strelné poranenie a upovedomili políciu. Krvné stopy policajtov doviedli k autu, v ktorom boli uložené zbrane. Predpokladá sa, že podozrivý sa postrelil nechtiac. Podľa Cazeneuva sa francúzske orgány o zadržaného zaujímali už v minulosti, keďže údajne mohol vycestovať do Sýrie. Polícia ho kontrolovala v rokoch 2014 a 2015 bez toho, aby našla čokoľvek, čo by bolo dôvodom pre začatie vyšetrovania.

Francúzskom v januári otriasli dva ozbrojené útoky. Najprv dvaja muži v parížskej redakcii týždenníka Charlie Hebdo zabili 12 ľudí a následne pri rukojemníckej dráme v židovskom obchode prišlo o život ďalších päť ľudí.

Obrazom: Redakciu Charlie Hebdo vystrieľali teroristi
Obrazom: V Paríži sa strieľalo, pri mešite vybuchla nálož

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom