Vo štvrtkovom stretnutí NBA si Oklahoma poradila s Memphisom

NBA
Oklahoma prehrala už desiaty raz. Foto: SITA/AP

NEW YORK 1. februára (WEBNOVINY) – Prvých deväť streleckých pokusov basketbalistov Oklahoma City vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA proti Memphisu si našlo cestu do koša, hosťujúci Zach Randolph naopak pretavil na dva body až svoje jedenáste zakončenie, čo položilo základ víťazstva Thunder nad Grizzlies 106:89.

Do Toronta vymeneného Rudyho Gaya síce v základnej pätici solídne zastúpili Jerryd Bayless (23 bodov, 6 asistencií), ale Memphis opustil Chesapeake Energy Arenu s takmer 20-bodovou prehrou.

„V prvom polčase sme hrali nevýrazne, boli sme akoby trochu otrasení. Každý priveľmi chcel, ale niektorí hráči sa v prvom polčase nedostali k strele. Po zmene sme už predviedli našu typickú hru,“ komentoval tréner Grizzlies Lionel Hollins. Oklahomský strelecký výkvet Kevin Durant, Russell Westbrook a Kevin Martin sa postaral o 64 bodov.

Golden State aj Dallas nastúpili na štvrtkový duel oslabení, s nekompletnou zostavou sa lepšie vyrovnali Warriors vďaka 15 bodom, 20 doskokom a 9 asistenciám kapitána Davida Leeho. Dirka Nowitzkého v drese Mavericks zastúpil na „štvorke“ Shawn Marion 18 bodmi a 17 doskokmi.

„Nie som z tých, čo by vyplakávali na výkony rozhodcov, ale teraz nás poškodili dva večery po sebe. Moji chlapci tvrdo bojujú, a preto sme veľmi sklamaní,“ uviedol hosťujúci tréner Rick Carlisle po tesnej prehre 97:100.